Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Radio Skonto ēterā sestdien, 20. augustā pulksten 11.20 klausies raidījumu ciklu “Daba stāsta” par aktualitātēm vides aizsardzības jautājumos.

Tikai ainavas izmaiņas vien racionālo Latvijas iedzīvotāju prātus nezin vai satrauktu, bet- mazo hesu celtniecības sekas nu redzamas gan vidē, gan mūsu elektrības rēķinos. Un tad vienaldzīgo vairs nav. Lai arī mazo spēkstaciju īpašnieki pilda regulas, kas nosaka zivju mazuļu audzēšanu un ielaišanu upēs, no tiem izdzīvo pavisam niecīgs procents.

Uzpludinātajos upju posmos ūdenī samazinās skābekļa daudzums, jo, pieaugot ūdens temperatūrai, samazinās skābekļa šķīšanas spējas. Tas izsauc ne vien zivju, bet visu sugu kompleksa nomaiņu – izzūd augi un dzīvnieki, kuru eksistencei nepieciešamas tīrs un ar skābekli bagāts ūdens, tos nomaina mazprasīgi, plaši izplatīti organismi. Un cieš arī cilvēki, jo iet postā viņu mājas un dārzi.

Tāpēc svarīga ir gan sabiedriskā apspriešana pirms spēkstaciju celšanas, gan prātīga jau esošo resursu izmantošana, lai nepieciešamība būvēt jaunas līdzinātos nullei.

Raidījumā dzirdēsiet vides žurnālsites Anitras Toomas viedokli, bet vēlamies uzzināt arī citu domas. Rakstiet- elita@radioskonto.lv

Raidījums tapis sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fondu.

n   

Saite uz 6. raidījumu: http://bit.ly/2bw3wiq