Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Atklāts sabiedrības balsojums par “Gada balvu medicīnā 2021” 

Latvijas veselības nozares nozīmīgākais pasākums “Gada balva medicīnā” nākamā gada pavasarī notiks jau 12. reizi un tā svinīgā ceremonija būs skatāma nākamā gada 12. martā kanālā ReTV. Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) aicina sabiedrību godināt veselības nozares profesionāļus un ikvienu piedalīties balsojumā par Latvijas labākajiem mediķiem. Lai iespējami daudz Latvijas iedzīvotāju varētu paust savu viedokli, balsot var no 2021. gada 20. decembra līdz nākamā gada 6. februārim portālā www.arstubiedriba.lv/gadabalvamedicina  

“Covid-19 pandēmija un krīze veselības aprūpē mums visiem skaudri likusi saprast gan cilvēka trauslumu, gan cilvēcības spēku. Savukārt mediķiem aizvadītie divi gadi likuši atskārst Hipokrāta zvēresta dziļāko nozīmi, jo tikai lielās krīzēs mēs ieraugām veselības aprūpes speciālistus, kuriem viņa pacientu veselība un labklājība allaž ir vissvarīgākais, tos, kuru dzīve patiesi ir veltīta kalpošanai cilvēkam un cilvēcei! Tāpēc mēs ļoti ceram, ka katram no mums ir vismaz viens mediķis vai farmaceits, ko uzskatāt par “Gada balvas medicīnā” cienīgu,” uzsver LĀB prezidente Ilze Aizsilniece.

“Gada balva medicīnā 2021” tiks pasniegta 15 nominācijās, bet ikvienam sabiedrības pārstāvim ir iespēja balsot par savu kandidātu desmit nominācijās – “Gada ģimenes ārsts 2021”, “Gada ārsts speciālists 2021”, “Gada zobārsts 2021”, “Gada ārsta palīgs 2021”, “Gada farmaceits 2021”, “Gada māsa 2021”, “Gada māsas palīgs 2021”, “Gada vecmāte 2021”, “Gada funkcionālais speciālists 2021” un “Gada slimnīca 2021”.

“Gada balva medicīnā ir visas sabiedrības iespēja pateikties mūsu mediķiem par veikto darbu un pašaizliedzību, kas palīdz mums visiem būt veseliem. Atzinīgi novērtēt mūsu veselības aprūpes speciālistu ieguldījumu, risinātās problēmsituācijas un demonstrēto izcilību ir mūsu pienākums, lai stiprinātu sabiedrību un cildinātu tos, kas uzņemas atbildību,” apliecina AS  “Grindeks” padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans.

Tradicionāli “Gada balva medicīnā” tiks pasniegta arī nominācijās “Gada jaunais ārsts 2021”, “Gada cilvēks medicīnā 2021”, “Gada notikums medicīnā 2021” un “Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā”. Šajās nominācijās uzvarētājus noteiks LĀB ekspertu vērtējums. Savukārt nominācijā “Gada docētājs 2021” par saviem iedvesmojošākiem pedagogiem balsos Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes medicīnas studenti.

“Mums ir liels gods būt kopā ar “Gada balvu medicīnā”, it īpaši šajos sarežģītajos laikos, kad uz ārstu pleciem ir uzlikti gana izaicinoši pārbaudījumi. Caur šo pasākumu mēs varam izcelt un godināt savas jomas profesionāļus, kuri ar sirdi un dvēseli kalpo mūsu sabiedrībai, saglabājot savu iejūtību un cilvēcību. Pēdējie divi gadi ir spilgti izgaismojuši, cik neizmērojami vērtīgs ir katra ārsta, medicīnas darbinieka un farmaceita devums!” uzsver AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Jānis Buks.

„Gada balvas medicīnā” pasniegšanas pasākumu organizē Latvijas Ārstu biedrība sadarbībā ar Veselības ministriju, Latvijas Jauno ārstu asociāciju un Latvijas Māsu asociāciju, kā arī Latvijas Universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti. Pasākuma ilggadējie lieldraugi ir AS „Olainfarm” un AS „Grindeks”, mediķu godināšanu atbalsta – “Veselības centrs 4”.