Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Radio Skonto programmā klausies “Sarunas mežā” par svarīgo vides aizsardzībā un Latvijas mežu apsaimniekošanā. Zināsim būtisko, domāsim patstāvīgi un rīkosimies atbilstoši! Informācija, sarunas ar ekspertiem, neparasti fakti – tas viss “Sarunas mežā “.

 

“SARUNAS MEŽĀ” | UGUNSDROŠĪBA

Katru gadu jau gluži kā tradīcija – mežu dienests atgādina par ugunsdrošību. Vai cilvēku apzinīgums – ievērojot elementāras drošības normas šajos gados ir audzis? „Sarunas mežā” šodien ar Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieku Zigmundu Jaunķiķi.

 

“SARUNAS MEŽĀ” | KĀ PIEĶERT MEŽA PIESĀRŅOTĀJUS?

Nākas atzīt, ka sabiedrība sadalījusies tajos, kuri rūpējas par apkārtējo vidi, organizē un piedalās talkās, bet ir daļa, kas joprojām uzskata, ka mežs ir vieta, kur aizvest sev nederīgos mantas. „Sarunas mežā”  ar Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieku Zigmundu Jaunķiķi par to, kā pieķert šos neapzinīgos.

 

“SARUNAS MEŽĀ” | KOKRŪPNIECĪBA UN MEŽU APSAIMNIEKOŠANA

Kokrūpniecība un mežu apsaimniekošana ir viena no nozarēm, kas sabiedrībā raisa diametrāli pretējus viedokļus. Šobrīd diskusijas saasinājušās, jo apsaimniekotāji saņēmuši atļauju cirst tievākus kokus. Speciālistu viedokļi atšķiras.

Pasaules dabas fonda direktors Jānis Rozītis uzskata, ka ideālajā variantā meža apsaimniekošanai jāspēj uzturēt dabisku meža veidolu. Tai jābūt nekailciršu meža apsaimniekošanai.

 

Latvijas mežu īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks uzsver, ka dzīvojam laikā, kad jāspēj pielāgoties klimata izmaiņām, tāpēc meža apsaimniekošanā jāizmanto zinātnieku jaunākās atziņas un ieteikumi.

 

“SARUNAS MEŽĀ” | ĪSTAIS BRĪDIS PĀRDOT MEŽU?

Pašreizējās krīzes ietekme skārusi arī mežsaimniecību. Dilemas priekšā nostādīti meža īpašnieki – īstais brīdis pārdot mežu vai tomēr nogaidīt?  Padomu vaicājam cenu salīdzināšanas platformas mežu īpašniekiem un cirsmām mmv.lv izveidotājam Kārlim Vēverim .

 

“SARUNAS MEŽĀ” | KĀ NOSARGĀT MEŽA BAGĀTĪBAS?

Ogas un sēnes, ko sniedz mežs, daudziem rudenī ir gan pelņas, gan pārtikas gūšanas iespēja. Bet, kā rīkoties meža īpašniekam, kurš nevēlas, ka viņa meža bagātības nokļūst svešās rokās? Skaidrojumu sniedz Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību vadītāja Vineta Vilcāne.