Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti 367 Covid-19 gadījumi.
Pašlaik 41 Rīgas izglītības iestādi skāris Covid-19.
Kopumā saslimuši 165 izglītojamie, kas ir 0,2% no kopējā skolēnu skaita

 

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība rīt, 6.novembrī, plāno lemt par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī no pirmdienas, 9.novembra.
Pēc Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa teiktā, patlaban nav zināms, cik ilgi varētu ilgt ārkārtējā situācija.
Tikmēr rīt no plkst.11 līdz 12 pie valdības ēkas notiks pikets pret ārkārtas situācijas ieviešanu.
Piketu rīko biedrība “Tautas labklājībai.lv”.

 

Apzinot slimnīcu kapacitātes, panākta vienošanās par papildu 300 slimnīcas gultu atvēršanu vai pārprofilēšanu, informē Veselības ministrijā.
Aizvadītajā diennaktī Latvijā stacionēti 39 Covid-19 pacienti, līdz ar to kopējais slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits pieaudzis līdz 244 cilvēkiem.
Latvijas veselības aprūpes sistēmai būtu kritiski, ja slimnīcās nonākušo Covid-19 pacientu skaits pārsniegtu 500, informē veselības ministre Ilze Viņķele.

 

Eiropas Komisija šogad Latvijā prognozē ekonomikas kritumu 5,6% apmērā, kas ir mazāks nekā vidēji Eiropas Savienībā, bet lielāks nekā pārējās Baltijas valstīs.
Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks un tirdzniecības komisārs Valdis Dombrovskis norāda, ka lielāko kritumu, visticamāk, piedzīvos mājsaimniecību patēriņš un eksports.
Atbilstoši EK rudens ekonomikas prognozei šogad visās ES dalībvalstīs būs vērojama recesija, ES ekonomikai kopumā sarūkot par 7,4%.

 

Kopš pagajušā gada maija, kad spēkā stājies Trauksmes celšanas likums, ir pieaugusi trauksmes cēlēju aktivitāte un cilvēki arvien vairāk izmantojuši likumā paredzētos instrumentus, lai aktīvāk informētu par pārkāpumiem darba vietās.
Valsts kancelejā informē, ka pērn saņemti 435 iesniegumi, no kuriem 119 atzīti par trauksmes cēlēju ziņojumiem.

 

Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja Ceļu satiksmes likuma grozījumus, kas paredz regulējumā iekļaut elektroskrejriteņus.
Pašreizējais regulējums precīzi nenosaka ceļu satiksmes noteikumus elektroskrejriteņiem, norāda likumprojekta autori, uzsverot, ka palielinoties elektroskrejriteņu skaitam, pieaug arī riski satiksmes drošībai, it īpaši gājējiem.