Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Covid-19 ierobežošanai no pirmdienas, 9.novembra, līdz 29.novembrim Latvijā izsludinās ārkārtējo situāciju, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Šāds lēmums šodien pieņemts valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē.

Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti 357 Covid-19 gadījumi, savukārt septiņi sasirgušie miruši, liecina Slimību profilakses un kontroles centra  dati. Pagājušajā diennaktī valstī veikti  7018 Covid-19 testi un 5,1% gadījumu tie bijuši pozitīvi. Slimnīcās ievietoti 34 Covid-19 pacienti, tādējādi  patlaban stacionēti 258 sasirgušie. No tiem  247 ir ar vidēju slimības gaitu, bet 11 – ar smagu.

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1656 cilvēkiem un reģistrēti seši jauni nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību , paziņojusi Veselības ministrija. Tas Lietuvā ir lielākais vienas dienas laikā atklātais jauno inficēšanās gadījumu skaits kopš Covid-19 epidēmijas sākuma.  Un arī Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu  sasniegusi   lielāko vienas dienas laikā atklāto skaitu.Igaunijā tā     atklāta 241 cilvēkam.

Turpinoties balsu skaitīšanai otrdien notikušajās ASV prezidenta vēlēšanās, demokrātu kandidāts Džo Baidens izvirzījies vadībā Pensilvānijas pavalstī. Pašreizējais Baltā nama saimnieks Donalds Tramps nevar tik pārvēlēts uz vēl vienu pilnvaru termiņu, ja viņš neiegūst 20 elektoru balsis, kas pienākas Pensilvānijai.

Pieaugot bijušā viceprezidenta Džo Baidena izredzēm gūt uzvaru otrdien notikušajās ASV prezidenta vēlēšanās, Savienoto Valstu Slepenais dienests pastiprinājis viņa apsardzi, šodien vēsta laikraksts “The Washington Post”.

Vairāki ASV telekanāli ceturtdienas vakarā pārtraukuši pārraidīt tiešajā ēterā prezidenta Donalda Trampa preses konferenci, kurā viņš nāca klajā ar nepamatotiem apgalvojumiem par krāpšanos vēlēšanās. Raidījumu vadītāji pēc Trampa runas pārraides apturēšanas piedāvāja kontekstu līdera apgalvojumiem un veica faktu pārbaudi. No lielajiem telekanāliem preses konferences translāciju nepārtrauca vienīgi CNN un “Fox News”. CNN translāciju papildināja ar uzrakstu kadrā : “Bez jebkādiem pierādījumiem Tramps apgalvo, ka tiek apkrāpts.” Vēlēšanu rezultāti šobrīd vēl nav pasludināti.

Avots: LETA