Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Ministru kabinets atbalstīja Ekonomikas ministrijas priekšlikumu Covid-19 krīzē dīkstāvē esošiem darbiniekiem izmaksāt pabalstus no 330 līdz 1000-š eiro apmērā mēnesī.
Atbalsta pasākumi tiks piemēroti no ārkārtējās situācijas pirmās dienas, 9.novembra, līdz šā gada 31.decembrim.
Cita starpā, noteikumi paredz, ka atbalsts dīkstāvē esošu darbinieka atlīdzības kompensēšanai tiks izmaksāts darbiniekam 70% apmērā no deklarētās mēneša vidējās bruto darba samaksas no šā gada 1.augusta līdz 30.oktobrim vai no to deklarēto mēnešu vidējo bruto darba samaksas pēc 1.augusta, kuros darbinieks faktiski strādājis.

 

EM aprēķini liecina, ka 134 119 darbinieki varētu kvalificēties dīkstāves atbalstam.
Pabalstu izmaksai novirzīs 65 miljonus eiro.
Valdības lēmums tiks virzīts uz Saeimu tālākai apstiprināšanai.

 

Vakar Latvijā atklāti 208 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, bet divi pacienti miruši, vecuma grupās no 75 līdz 80 un no 85 līdz 90 gadiem.
Līdz šim Latvijā mirušas 103 personas, kurām apstiprināta inficēšanās ar Covid-19.

 

Pagājušajā diennaktī stacionēti 40 Covid-19 pacienti.
Līdz ar to slimnīcās ievietoto kopskaits joprojām ir 309 sasirgušie.
15-it pacientiem slimības gaita ir smaga.
Līdz šim Latvijā inficēšanās ir apstiprināta 8395 personām, bet izveseļojies 1471 cilvēks.

Atzīmējot Latvijas Neatkarības kara simtgadi, kā arī simts gadus kopš Lāčplēša Kara ordeņa izveidošanas, klajā nākusi ilustrēta grāmata “Par Latviju. Lāčplēša Kara ordenis, tā kavalieri un Lāčplēša diena”.
Darbs veltīts Lāčplēša Kara ordeņa vēsturei, tā saņēmējiem – ordeņa kavalieriem – un Lāčplēša dienas tradīcijas vēsturei.

 

Francija vēlas nekavējoties sākt darbu pie ilgtermiņa politiskā noregulējuma, kas ļautu armēņu iedzīvotājiem palikt Kalnu Karabahas reģionā, informē Francijas prezidenta Emanuela Makrona birojs.
Parīze turpina sarunas ar Krieviju, lai “panāktu paliekošu vienošanos, kas aizsargātu un respektētu Armēnijas intereses,” teikts Elizejas pils paziņojumā.
Francija, ASV un Krievija ir EDSO Kalnu Karabahas konflikta noregulējuma grupas – tā dēvētās Minskas grupas – līdzpriekšsēdētājas.
Kā ziņots, Armēnija, Azerbaidžāna un Krievija pirmdienas vakarā noslēgušas vienošanos par karadarbības izbeigšanu Kalnu Karabahā.