Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Šodien Latvijā atzīmē Lāčplēša dienu un Bermontiādes 101.gadadienu, godinot Brīvības cīņās un citos militāros konfliktos kritušos karavīrus un valsts aizstāvjus.
Atceres dienā Valsts prezidents Egils Levits un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš noliks ziedus Rīgas Brāļu kapos.
Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9.novembrī, un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11.novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas.
Tiek uzskatīts, ka tieši šajās dienās izšķīrās 1918.gada 18.novembrī dibinātās Latvijas Republikas liktenis.

Izsludinātās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu ziņā varētu būt minimālas izmaiņas, lai gan to pārskatīšanā tiks saglabāts galvenais princips darīt visu, lai samazinātu Covid-19 izplatību, šorīt intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
Premjers atkārtoti uzsver, ka noteiktie ierobežojumi ir ekspertu rosināti, jo pēc viņu domām svarīgākais ir ievērot distancēšanos, lai gan premjers neizslēdz iespēju, ka noteikto ierobežojumu ziņā varētu būt arī nelielas izmaiņas.
Premjers jau vakar uzsvēra, ka ārkārtējās situācijas izsludināšana nav motivēta politiski, bet gan ar mērķi izbeigt Covid-19 izplatību.

Lai novērstu Covid-19 saslimstības pieaugumu, valdība lēmusi, ka valsts pirmās trīs dienas apmaksās slimības lapas cilvēkiem ar elpceļu saslimšanu.
Labklājības ministre Ramona Petraviča norāda, ka darbs ir viena no vietām, kur cilvēkiem ir lielākais risks saslimt ar Covid-19.
Lai cilvēki neriskētu un nedotos slimi uz darbu, radīts risinājums.
Minētās slimības lapas apmaksās no 16. novembra līdz nākamā gada 30. jūnijam.

ASV prezidenta amatā ievēlētais Džo Baidens paziņojis, ka prezidentūras pārejas process jau ir sācies, neraugoties uz Donalda Trampa atteikšanos atzīt savu sakāvi prezidenta vēlēšanās un viņa administrācijas liktiem šķēršļiem.
Tramps un viņa administrācija bloķējuši parasto prezidentūras pārejas procesu, kurā nepilnu trīs mēnešu laikā ASV valdības kontrole tiek nodota nākamajai administrācijai.
Trampa administrācija pašlaik aiztur miljoniem ASV dolāru, kas paredzēti jaunievēlētam prezidentam valdības pārņemšanas atvieglošanai.

Uzņēmums “Latvijas valsts ceļi” aicina autovadītājus savlaicīgi aprīkot automašīnas ar ziemas riepām.
Atbilstoši meteorologu prognozēm tuvākajā nedēļā atsevišķos reģionos naktīs gaisa temperatūra var pazemināsies līdz nullei un zem nulles, kas nozīmē, ka rīta stundās atsevišķos posmos autoceļi var kļūt slideni, tāpēc autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem.
Lai arī autotransportam ar ziemas riepām obligāti ir jābūt aprīkotam no 1.decembra, ņemot vērā nākamās nedēļas meteoroloģisko prognozi, autovadītāji aicināti negaidot likumā noteikto datumu.