Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

No šodienas līdz nākamā gada 30.jūnijam Valsts sāk apmaksāt darbnespēju Covid-19 slimniekiem jau no pirmās dienas. Šāds priekšlikums izstrādāts lai palīdzētu uzņēmējiem, kuru darbinieki slimo vai darba kolektīvs ir spiests doties karantīnā Covid-19 izraisītās slimības dēļ.Mērķis ir rosināt darbiniekus ar slimības simptomiem neiet uz darbu, bet gan doties veikt Covid-19 testu.

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa valdība strādā apmierinoši, taču vienmēr var strādāt arī labāk, šorīt intervijā Latvijas Radio vērtēja Valsts prezidents Egils Levits. Komentējot Jura Pūces  atkāpšanos no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata, valsts pirmā persona sacīja, ka respektē šādu lēmumu.Lūgts vērtēt valdības darbu Covid-19 krīzes risināšanā, prezidents atbildēja, ka viņa skatījumā tā ir sasparojusies un dara visu iespējamo, lai samazinātu pandēmijas otrā viļņa ietekmi. .Taujāts, kā vērtē  plānoto nākamā gada valsts budžetu, viņš sacīja, ka tas ir sarežģīta politiskā procesa rezultāts, bet visnotaļ ne brāķis.

Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šorīt LTV “Rīta panorāmā” sacīja veselības ministre Ilze Viņķele . Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība ik pa mirklim pielabo ierobežojumus, bet var gadīties, ka nekas cits neatlikšot. Viņķele ir pārliecināta, ka nedēļu pirms ārkārtas situācijas termiņa beigām valdībai jāspēj pateikt, vai ārkārtas situācijas regulējums tiks turpināts.

Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” kā gada labākā pilnmetrāžas spēlfilma ieguvusi kinolente “Dvēseļu putenis”, kuras producenti ir Inga Praņevska un Dzintars Dreibergs. Par darbu kinolentē “Dvēseļu putenis” Dreibergs tika arī  pie labākā spēlfilmas režisora titula. Par veikumu šajā filma godināts arī Gatis Belogrudovs, saņemot balvu par labāko montāžas režiju. Par darbu šajā filmā kategorijā “Labākā mūzika” balvu saņēma Lolita Ritmanis, kategorijā “Labākais grima mākslinieka darbs” Dzintra Bijubena, bet par labāko operatora darbu “Lielais Kristaps” piešķirts Valdim Celmiņam. “Dvēseļu putenis” saņēma  arī sabiedrisko mediju portāla “Lsm.lv” skatītāju balvu par gada labāko veikumu kinomākslā.

Moldovā svētdien notikušajā prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā uzvarējusi proeiropeiskās opozīcijas kandidāte Maija Sandu. 48 gadus vecā Sandu ieguvusi 57% balsu, bet līdzšinējais prokrieviski noskaņotais valsts galva Igors Dodons – 43%, liecina rezultāti pēc 99% nodoto balsu saskaitīšanas.

 

Avots:LETA