Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Šodien notiks kārtējā valdības un Krīzes vadības padomes kopsēde, kurā pārrunās aktuālo epidemioloģisko situāciju valstī. Iepriekš Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa  parlamentārā sekretāre Evika Siliņa  atzina, ka kopsēdē varētu tikt pārrunāts jautājums par pilnīgu pāreju uz attālinātajām mācībām, lai gan viņa  pauda cerību, ka nebūs jānonāk līdz konkrētam lēmumam.

Šodien stājas spēkā noteikumi par atbalsta sniegšanu nodokļu maksātājiem to darbības turpināšanai Covid-19 krīzes apstākļos, kas tostarp paredz dīkstāves pabalstu izmaksu un valsts piemaksas nepilnu darba laiku strādājošajiem. Patlaban nav zināms, kad EK šo valsts atbalstu varētu saskaņot, bet Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs  prognozēja, ka Valsts ieņēmumu dienests  atbalsta shēmās paredzētos līdzekļus varētu izmaksāt decembra pirmajā pusē.

Pagājušajā nedēļā aizdomās par koruptīvām darbībām aizturēta augsta līmeņa VID amatpersona. Tādējādi VID novērsis mēģinājumu veikt koruptīvas darbības saistībā ar akcīzes preču apriti muitā. Pēc  amatpersonas aizturēšanas ar viņu pārtrauktas darba tiesiskās attiecības. Saistībā ar konstatētajām noziedzīgajām darbībām sākts kriminālprocess. Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Pieaugot ar jauno koronavīrusu inficēto skaitam, Zviedrija vakar  paziņojusi, ka no 24.novembra būs ļauts pulcēties ne vairāk par astoņiem cilvēkiem. Līdz šim Zviedrijā bija atļauts pulcēties no 50 līdz 300 cilvēkiem, atkarībā no pasākuma veida. Zviedrijas premjerministrs Stēfans Levēns norādīja, ka šis ir bezprecedenta pasākums, kas nepieciešams vīrusa izplatības ierobežošanai.

ASV prezidents Donalds Tramps divus mēnešus pirms amata pamešanas vaicājis saviem vecākajiem padomniekiem par iespējām dot triecienu Irānas kodolobjektam,  ziņoja laikraksts “New York Times”. Augstākās amatpersonas “atrunājušas prezidentu no tālākas virzības attiecībā uz militāru triecienu”, brīdinot, ka šāds trieciens viņa prezidentūras pēdējās nedēļās izvērsīsies plašā konfliktā. Tramps jautājumu uzdevis pēc Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras  ziņojuma, ka Irāna turpina palielināt urāna krājumus.

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis sezonas sākumā nevarēs palīdzēt Nacionālās basketbola asociācijas  komandai Dalasas “Mavericks”, apstiprināja vienības ģenerālmenedžeris Dons Nelsons. Porziņģis 17.augustā NBA izslēgšanas turnīra pirmajā mačā guva meniska traumu.  Operācija tika veikta 10.oktobrī un rehabilitācijai nepieciešamais termiņš netika noteikts, taču sporta izdevums novembra sākumā lēsa, ka Porziņģis varētu nespēlēt kādus trīs – četrus mēnešus.

Avots:LETA