Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Latvijā pagājušajā diennaktī stacionēti 65 Covid-19 pacienti, kopējam slimnīcās ievietoto pacientu skaitam sasniedzot 410.
Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka šis ir līdz šim lielākais vienā diennaktī stacionēto Covid-19 pacientu skaits.
Līdz šim augstākais rādītājs bija 9. un 14.novembrī, kad vienā diennaktī stacionēja 52-us Covid-19 pacientus.

Covid-19 pandēmijas ierobežošanai ir būtiska sabiedrības uzvedības maiņa ilgtermiņā, attālinātajā Eiropas Savienības valstu un valdību vadītāju sanāksmē jeb eiropadomē atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
Premjera birojā informē, ka ES-as dalībvalstu vadītāji lēma par Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanu, kopīgu ES pieeju plašākai testēšanas nodrošināšanai, vienojoties, ka nepieciešams strādāt pie savstarpējas testu un to rezultātu atzīšanas ES-ā.
Kariņš diskusijā kolēģiem uzsvēra, ka viens no būtiskiem nosacījumiem Covid-19 pandēmijas ierobežošanai ir sabiedrības uzvedības maiņa ilgtermiņā, pieņemot kā normu fiziskas distances ievērošanu, regulāru roku mazgāšanu un dezinficēšanu, kā arī sejas masku lietošanu, kur tas nepieciešams.

Pamatojoties uz Latvijas Ministru kabinetā lemto, kā arī koordinējot situāciju ar Igaunijas un Lietuvas Ārlietu ministrijām, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs nolēmis uz nenoteiktu laiku noteikt ieceļošanas aizliegumu Latvijā 26-iem Baltkrievijas pilsoņiem.
Ieceļošanas aizliegums ir noteikts Baltkrievijas informācijas ministram, sporta un tūrisma ministram un viņa vietniekam, kā arī citām amatpersonām no iekšlietu un tieslietu struktūrām, arodbiedrībām un valsts propagandas medijiem.
Kā norāda ĀM, minētās personas ar savu rīcību ir organizējušas un atbalstījušas 9.augusta prezidenta vēlēšanu viltošanu un atbalstījušas tām sekojošo miermīlīgo protestu vardarbīgo apspiešanu.

 

Starptautiskās kamaniņu sporta federācijas kongresā, kurš notika tiešsaistes formātā, par prezidentu esot vienīgajam amata kandidātam, vienbalsīgi ievēlēts Latvijas pārstāvis Einars Fogelis.
Par Fogeli nobalsoja visi 30 balsojušie, vienam biļetenam netiekot nosūtītam.
Parasti prezidenta vēlēšanas notika klātienē ar biļetenu palīdzību, bet šoreiz tās notika tiešsaistē, taču arī aizklāti.
Pēc prezidenta kandidāta iepazīstināšanas ar sevi jautājumi Fogelim netika uzdoti.
Līdzšinējais prezidents vācietis Jozefs Fendts februārī paziņoja, ka kongresā pametīs organizācijas prezidenta amatu.
73 gadus vecais vācietis amatu atstājis pēc vairāk nekā 26 gadu darba, savu lēmumu pamatojot ar to, ka vēlas vairāk laika veltīt privātajai dzīvei.