Tālrunis studijā: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Pēc Eiropas Zāļu aģentūras  veiktā novērtējuma un apspriedēm ar ES dalībvalstīm Eiropas Komisija aizvadītā gada 21. decembrī apstiprināja pirmo vakcīnu pret Covid-19. Vakcīnas  novērš saslimšanu ar Covid-19, ierosinot imūnsistēmas reakciju. Ja persona, kurai ievadīta vakcīna pret Covid-19, vēlāk inficējas ar vīrusu, imūnsistēma atpazīst šo vīrusu un tā kā tā jau ir sagatavota cīņai ar šo vīrusu, vakcinētās personas imūnsistēma spēj aizsargāt cilvēku.  Taču vakcīnām atzīta dažāda efektivitāte, kas cilvēkos rada virkni jautājumu. Kā nosaka vakcīnu  efektivitāti un kāda ir to iedarbība, jautājām  Zāļu Valsts aģentūras Zāļu reģistrācijas departamenta vadītājai Elitai Poplavskai:

Iestājoties siltākam laikam  diezgan strauji mainās braukšanas apstākļi uz ceļiem. Kam jāpievērš pastiprināta uzmanība, stāsta uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi”   komunikācijas pārstāve Anna Kononova:

Aizvadītā gada būvdarbu sezonā virsmas apstrādes darbi notika 82 valsts autoceļu objektos, patlaban defekti konstatēti apmēram trešdaļā. Autobraucēji aicināti informēt par šādu defektu posmiem, zvanot uz bezmaksas tālruni 80005555.

Valsts budžeta programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” papildus tiks novirzīti 500 miljoni eiro. No minētās summas – 200 miljoni eiro ir paredzēti ģimenēm, kuru aprūpē ir bērni, vēl 100 miljonus eiro plānots atvēlēt citām sabiedrības grupām, kurām šāds atbalsts būtu nepieciešams. Sīkāk Labklājības ministre Ramona Petraviča.

Valsts augu aizsardzības dienests aicina neiegādāties sēklas no nezināma vai apšaubāma pārdevēja internetā. Par aktivitātēm internetā un par to, ar ko mēs riskējam neapdomīgi iegādājoties sēklas stāsta Valsts augu aizsardzības dienesta Augu karantīnas departamenta direktore Gunita Šķupele.