Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Valdība šodien lems par īpaša biroja izveidi vakcinēšanas pret Covid-19 masveida nodrošināšanai.
Veselības ministrs Daniels Pavļuts informē, ka vakcinēšanā plānots iesaistīt stomatologus, veterinārstus, ginekologus, farmaceitus un citus speciālistus.
Ieceri komentē Latvijas Farmaceitu biedrības prezidente Dace Ķikute:

 

 

Ceļu satiksmes negadījumu skaits valstī joprojām ir liels. Pērn fiksēti vairāk nekā 18 tūkstoši negadījumu. Lai vērstu sabiedrības uzmanību uz šo problēmu, Valsts policija uzsāk sociālo kampaņu “Neskrien kā traks!”, norādot, ka ne vienmēr pārgalvīgi autovadītāji ir gados jauni cilvēki. Iespējamos agresīvas braukšanas iemeslus komentē Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras docētājs Artūrs Miksons:

 

 

Rīgas Domes  Labklājības departaments, iestājoties aukstajam laikam,  aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un nepaiet vienaldzīgi garām cilvēkam, kurš nonācis bezpalīdzīgā stāvoklī, jo palīdzība ir viena zvana attālumā : piezvanot pa ārkārtas situāciju tālruni 112 vai policijai pa tālruni 110. Stāsta Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve  Lita Brice:

 

Ieceļojot Latvijā gan ar pasažieru pārvadājumiem, gan personisko transportlīdzekli, būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Noteikumi stāsies spēkā 15. janvārī vienlaikus ar līdzīga regulējuma ieviešanu Lietuvā un Igaunijā. Papildu drošības pasākumu mērķis ir pasargāt no vīrusa infekcijas ievešanas un mudināt iedzīvotājus pārvietoties tikai būtisku iemeslu, ģimenes apstākļu vai darba dēļ. Nemainīgs paliek nosacījums, ka pēc ieceļošanas no ārvalstīm ar augstu inficēšanās risku ir jāievēro 10 dienu pašizolācija, kā arī citas SPKC epidemioloģiskās drošības norādes. Skaidro SPKC epidemiologs Jurijs Perevoščikovs: