Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Rītdien muzeji visā Latvijā aicina uz ikgadējo Muzeju nakti. Arī šogad visi desmit Memoriālo muzeju apvienības muzeji gaidīs apmeklētājus, lai kopīgi baudītu koncertus un kino vakarus, piedalītos izstāžu atklāšanās, dotos ekskursijās un gūtu atkalsatikšanās prieku. Atbalstot starptautisko akciju “Eiropas Muzeju nakts”, durvis no pulksten 15.00 vērs arī Latvijas Valsts prezidenta oficiālā rezidence – Rīgas pils. Plašāk stāsta Valsts prezidenta kancelejas pārstāve Justīne Deičmane.

 

 

Muzeju nakts ir kļuvusi par tradicionālu pasākumu, kas jau 18. reizi pulcē tūkstošiem apmeklētāju visos Latvijas muzejos. Šogad apmeklētājus gaidīs vairāk nekā 190 vietās visā Latvijā. Rīgā vien Muzeju naktī būs pieejamas vismaz 53 kultūrvietas, savukārt reģionos vairāk nekā 133 vietās aktivitātes rīko pašvaldības un nevalstiskās organizācijas. Kā Muzeju naktī piedalās “Pasažieru vilciens”, stāsta uzņēmuma pārstāve Sigita Zviedre.

 

Maija beigās, no 23.maija, norisināsies Nieru veselības nedēļa, kurā mediķi vērsīs sabiedrības uzmanību savlaicīgām veselības pārbaudēm un hroniskas nieru slimības riskiem, kuri bieži iestājas, cilvēkiem jūtoties pilnīgi veseliem.
RADIO SKONTO sazinājās ar Latvijas Nefrologu asociācijas prezidenti Ievu Ziediņu:

Latvijas Nefrologu asociācijas vadītāja informē, ka gaidāmās informatīvās kampaņas uzmanības centrā ir hroniska nieru slimība, ko agrāk dēvēja par hronisku nieru mazspēju, jo kopumā Eiropas Savienībā tā ir katram desmitajam iedzīvotājam un tā ir grūti un ilgi ārstējama.