Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Bērnu slimnīcā atgādina, ka pandēmijas laikā būtiski pieaudzis saslimušo bērnu skaits arī ar citām infekciju slimībām. Šī iemesla dēļ pacientu skaits slimnīcā ir ļoti liels un  tas būtiski pagarina gaidīšanas laiku Neatliekamās palīdzības nodaļā. Tāpēc  ārsti aicina atkārtoti izvērtēt bērna veselības stāvokli pirms došanās uz Bērnu slimnīcu un sākotnēji vērsties pie ģimenes ārsta vai izmantot konsultatīvo tālruni. Kādos gadījumos nepieciešama neatliekama ārsta konsultācija skaidro Bērnu Slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītāja vietniece Jana Pavāre:

 

Profesore Jana Pavāre vērš  vecāku uzmanību, ka  visi jaundzimušie vecumā līdz 1 mēnesim ārstam obligāti jāredz klātienē, bet bērniem ar hroniskām saslimšanām un visiem bērniem līdz 1 gada vecumam, kuriem ir aizdomas par iespējamu saslimšanu ar Covid-19, nepieciešama ārsta konsultācija stāvokļa izvērtēšanai. Šī konsultācija var notikt arī attālināti.

 

Šodien Aizsardzības ministrijā notika brīfings, kurā aizsardzības ministrs Artis Pabriks informēja par aizsardzības nozares 2022.gada prioritātēm. Pabriks iepazīstināja ar šogad plānoto Nacionālo bruņoto kaujas spēju stiprināšanā, sadarbībā ar Latvijas aizsardzības industriju, kā arī visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanā. “Radio Skonto” ministram lūdza komentēt Latvijas pašreizējo drošības situāciju, plašāk Aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

 

 

Jau vēstīts, ka notikušas izmaiņas mediju atbalsta mehānismos un struktūrās. Iespējams, ka tieši NEPLP finansējuma pārdale ir radījusi vislielākos pārpratumus, jo tas rada maldīgu iespaidu par neproporcionālu finansējuma pieaugumu elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem. Lai noskaidrotu, kā tad patiesībā ir, “Radio Skonto”vērsās pie Latvijas Raidorganizāciju asociācijas valdes locekļa Filipa Rubeņa.