Tālrunis studijā: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Radio Skonto ēterā atgriežas rubrika “Īstziņas”. Mūsdienās informācija kļuvusi tik pieejama, kā nekad agrāk, bet vai viss, ko redzam un lasām ir patiesība? Medijpratība ne tikai palīdz mums neapmaldīties pieejamās informācijas labirintos, bet arī sargā mūs no krāpniekiem un manipulācijām.
Rubrikā “Īstziņas” kopā ar ekspertiem no pirmdienas līdz ceturtdienai sākot ar pl. 11:00 runāsim par to, kā medijpratība ietekmē demokrātiju, politiku, veselību un citas sabiedriski svarīgas tēmas.

17.06.2021. rubrikas arhīvs

Šīs dienas tēma – vārda brīvība. Vārda brīvība ir viens no demokrātijas stūrakmeņiem, bet vai nepatiesas informācijas izpaušanu sociālajā vidē var uzskatīt par vārda brīvību un vai šādos gadījumos vārda brīvību vajadzētu ierobežo? To skaidrosim kopā ar PROVIDUS direktori un vadošo pētnieci Ivetu Kažoku.

16.06.2021. rubrikas arhīvs

Šonedēļ rubrikā “Īstziņas” stāstām par tēmām, kas saistītas ar medijpratību un demokrātiju, tādēļ mūsu rītdienas tēma – informatīvās telpas stiprināšana. Kas notiek ja valstī nav stipra informatīvā telpa un kā to stiprināt sociālo tīklu vidē, to jautājām dezinformācijas pētniecei digitālajā telpā Nikai Aleksejevai.

15.06.2021. rubrikas arhīvs

Rubrikā “Īstziņas” apskatām tēmu medijpratība un neatkarīga žurnālistika. Bet, ko mēs saprotam ar terminu neatkarīga žurnālistika un kāpēc ir svarīgi, ka tāda pastāv? Stāsta Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra dibinātāja un žurnāliste Inga Spriņģe.

14.06.2021. rubrikas arhīvs

Šonedēļ rubrikā “Īstziņas” par tēmām, kas saistītas ar medijpratību un demokrātiju. Vai mediji ir būtiska demokrātijas sastāvdaļa un kāda nozīme ir medijiem politikas, vēlēšanu un citos jautājumos? Klausies interviju un reportāžu ar PROVIDUS direktori un vadošo pētnieci Ivetu Kažoku.

 

20.05.2021. rubrikas arhīvs

Šodienas rubrikā “Īstziņas” tēma – neuzticība zinātnei. Ko saka vadošie eksperti un zinātnieki? Kā mēs varam atšķirt uzticamus ierakstus sociālajos medijos no tiem, kurus jāzlūko ar skepsi? Plašāk par to intervijā ar podkāsteri un SkeptiCafe zinātnes komunikatoru Juri Baltaču.

19.05.2021. rubrikas arhīvs

Rubrikā “Īstziņas” tēma – koncentrēšanās uz incidentiem medijpratības un veselības kontekstā. Ko tas nozīmē? Kā medijiem labāk ziņot par dažādiem incidentiem vienlaikus neradot bailes? Plašāk par šo tēmu stāsta Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītāja Juta Kroiča

 

18.05.2021. rubrikas arhīvs

Par viltus medicīnas ekspertiem un vakcināciju pretiniekiem. Par mītiem, kas izplatās publiskajā telpā straujāk nekā ziņas par zinātnes attīstību. Plašāk par šo tēmu stāsta Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītāja Juta Kroiča.

17.05.2021. rubrikas arhīvs

Šonedēļ “Īstziņu” tēmas saistītas ar medijpratību un veselību. Vīrusa Covid-19 dēļ mēs piedzīvojām īstu pseidozinātnes uzplaukumu – pandēmijas laiks atklāja, ka sazvērestības teorijām gatavi noticēt ne tikai daži, tādēl skaidrojām, kas īsti ir pseidozinātne un kāpēc cilvēki tai tic? Plašāk par šo tēmu stāsta komunikācijas zinātnes doktore Klinta Ločmele.

 

 

Projektu “ĪSTZIŅAS” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ĪSTZIŅAS saturu atbild SIA Radio Skonto LV.