Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Pēc Ārlietu ministrijas  rīcībā esošās informācijas , vakardienas uzbrukumā Berlīnes Ziemassvētku tirdziņam nav cietuši Latvijas valsts piederīgie, tomēr jāņem vērā fakts, ka joprojām norisinās bojāgājušo  atpazīšana.

Vācijas policija aicinājusi cilvēkiem palikt mājās. Latvijas valsts piederīgos Berlīnē ministrija aicina sekot līdzi vietējo varasiestāžu norādījumiem. Tāpat atgādināts, ka Vācijā ir augsts terorisma draudu līmenis. Īpaši piesardzīgiem jābūt, apmeklējot publiskus pasākumus, izmantojot sabiedrisko pasākumu un masu pulcēšanās vietas.

 

Eiropas Savienības  pārvietošanas programmā vakar uz Latviju no Grieķijas pārvietotas 15 personas. Tāpat Latvija nolēmusi piešķirt patvērumu vēl sešiem pārvietošanas programmā uz mūsu valsti nogādātajiem ārvalstniekiem. Pārvietotās ir četras ģimenes no Sīrijas, kurās ir septiņi nepilngadīgi bērni.

Starp pārvietotajām personām ir pavārs, rūpnīcas darbinieks, mūzikas skolotājs un pašvaldības darbinieks. Jaunākā informācija liecina, ka  Latvija ES pārvietošanas programmā jau  uzņēmusi 169 personas.

 

Šā gada trešajā ceturksnī Rīga ir vienīgā no Baltijas valstu galvaspilsētām, kur mājokļu pieejamība ir uzlabojusies, salīdzinot ar pagājušā gada trešo ceturksni, liecina jaunākais “Swedbank” mājokļu pieejamības indekss.

Vidējās neto algas pieaugums un aizdevuma procentu likmju samazinājums veicināja mājokļu pieejamības uzlabojumu Rīgā. Tallinā pieejamība nedaudz pasliktinājusies augstāku aizdevuma procentu likmju iespaidā, bet Viļņā jau otro ceturksni pēc kārtas pieejamība samazinās, strauji augot vidējām dzīvokļu cenām.

 

Japānas premjerministrs Sindzo Abe šodien paziņojis, ka nākamā gada sākumā plāno apmeklēt Krieviju, lai paātrinātu sarunas par teritoriālo domstarpību atrisināšanu un oficiāla miera līguma noslēgšanu.

Abe un Krievijas prezidents Vladimirs Putins 16.decembrī noslēdza divu dienu samitu Japānā ar vairākiem parakstītiem ekonomiskās sadarbības līgumiem, bet bez vienošanās Dienvidkuriļu salu jautājumā.

 

Avots:LETA