Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa  likumā, paredzot MUN likmi palielināt līdz 15%. Savukārt uzņēmumiem ar apgrozījumu līdz 7000 eiro gadā MUN likme nākamgad būs 12%.

Šādu kompromisa ierosinājumu atbalstīja komisijas vairākums, tostarp vairāki opozīcijas deputāti no “Saskaņas”. “Vienotības” parlamentārieši balsojumā atturējās, bet Mārtiņš Bondars (LRA) balsoja pret.

Deputātu atbalstītais ierosinājums paredz, ka 12% MUN likme būs izņēmums uz vienu gadu mazajiem uzņēmumiem. Pārējiem mikrouzņēmumiem nodokļa likme no nākamā gada būs 15%.

 

Latvijas AS “PrivatBank” pašlaik strādā ikdienas režīmā un nav vērojama pastiprināta klientu aktivitāte pēc Ukrainas valdības lēmuma par Ukrainas “PrivatBank” nacionalizāciju, norāda Finanšu un kapitāla tirgus komisija .

FKTK vērš uzmanību, ka Latvijā “PrivatBank” ir autonomi strādājoša banka. Tā nav Ukrainas bankas filiāle, bet gan patstāvīga banka, kas strādā atbilstoši Eiropas Savienības normām.

 

Eiropas Savienība šodien par vēl sešiem mēnešiem pagarinājusi sankcijas pret Krieviju, kas tika ieviestas, reaģējot uz Maskavas agresiju pret Ukrainu.

 

Kopš to ieviešanas sankcijas pagarinātas vairākkārt, tomēr atsevišķas ES dalībvalstis, sevišķi Itālija, apšaubījušas to efektivitāti.

Avots:LETA