Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Lai piedalītos Vissvētākās jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku galvenajos dievkalpojumos 14. un 15. augustā uz tiem būs obligāta iepriekšēja pieteikšanās savā draudzē, saņemot ielūgumus. Tieslietu ministrijā norāda – tas darīts, lai nodrošinātu dalību vienā dievkalpojumā ne vairāk par 3 000 cilvēku. Citiem šo svētku dievkalpojumiem iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama, tomēr arī tajos būs noteikts maksimālais cilvēku skaits.
Lai skaidrotu, kādus pasākumus plāno Valsts policija, sazinājāmies ar  Galvenās kārtības policijas priekšnieka vietnieku Lauri Arāju.
Kā norāda Lauris Arājs, drošības kontrole Aglonā jebkurā laikā var tikt būtiski pastiprināta, līdz ar to katram pašam jāizvērtē dalība norisē. Tapat iedzīvotāji aicināti bez īpašas nepieciešamības no 12. līdz 16.augustam Aglonu neapmekēt, radu un draugu apciemošanu vai apskates objektu iepazīšanu atstāt uz vēlāku laiku vai ieceri īstenot pirms svētkiem.
Klausies Ziņas plkst. 8.00.

 

Sadarbojoties Ventspils novada domei, Jūrkalnes pagasta pārvaldei un Jūrkalnes draudzei, ir tapis Jūrkalnes baznīcas atjaunošanas projekts. Pirmā baznīca Jūrkalnē būvēta ap 1600. gadu un atradusies tuvāk jūrai kā rezultātā –  tajā ieskalota. 1786.gadā uzcelta jauna mūra baznīca, kurā iespēris zibens un baznīca nodegusi. Savukārt 1862.gadā iesvētīta jaunā (jau trešā) tagadējā mūra baznīca.
Par Jūrkalnes baznīcas atjaunošanas projektu stāsta Jūrkalnes pagasta pārvaldes vadītājs Guntars Reķis.
Kaut arī baznīca ne vienmēr ir pieejama publiski, tajā notiek mises, kristības un laulības, tāpat interesentiem tiek nodrošināta baznīcas apskate.
Saskaņā ar nostāstu senākajā jeb pirmajā baznīcā noticis dievkalpojums vētras laikā, kad pie vecajiem kapiem grimis kuģis un priesteris ar airu laivu devies glābt uz tā esošos cilvēkus. Kuģi ar grūtībām, tomēr izdevies sasniegt, un no tā izglābta daļa komandas. Pateicībā, kapteinis šo vietu nodēvējis par Feliksbergu jeb laimīgo kalnu, ko vēlāk nomainījis Pilsbergas nosaukums.
Par Jūrkalni apdzīvotā vieta pārdēvēta pirmās Latvijas neatkarības laikā.
Klausies Ziņas plkst. 9.00.