Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-9-1

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs šodien Luksemburgā piedalīsies Eiropas Savienības Ārlietu padomes sanāksmē, bet rītdien  ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē. ES Ārlietu padomes sanāksmē ministri diskutēs par ES-Krievijas attiecībām, īpaši pēc Krievijā notikušajām vēlēšanām un notikumiem Solsberijā. Tāpat ministri pārrunās aktualitātes Irānā un, gatavojoties ES-Rietumbalkānu samitam.

Līdzīgi kā iepriekšējā reizē aprīļa sākumā Nacionālie bruņotie spēki arī nākamnedēļ novēros Krievijas plānoto raķešu šaušanu Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā. NBS darbosies ikdienas režīmā un izmantos dažādus elementus, tajā skaitā kuģus un radarus, novērojumu veikšanai.

Reaģējot uz sociālā tīkla “Facebook” un “Cambridge Analytica” skandālu, Eiropas Parlamenta deputāti šonedēļ Strasbūrā notiekošās plenārsesijas laikā diskutēs par Eiropas Savienības pilsoņu datu aizsardzību internetā un ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu diskutēs par Eiropas nākotni.

Krievija pret Baltijas valstīm pašlaik cenšas lietot baidīšanas taktiku, šādu viedokli telekanālā LNT pauda eksprezidents Valdis Zatlers. Zatlers uzskata, ka Krievija ar savu baidīšanas taktiku Baltijai var pat palīdzēt, proti, viņu rīcība var novest pie tā, ka arī Zviedrija un Somija iestāsies NATO, kas nozīmēs, ka Baltijas jūra kļūst par NATO jeb “īstu miera jūru”.

Starptautiskās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas inspektori vakar sāka izmeklēšanu Sīrijas pilsētā Dumā, kur atbilstoši apsūdzībām esot noticis uzbrukums ar ķīmiskajiem ieročiem. Rietumvalstis apgalvo, ka uzbrukumā Dumā esot lietotas ķīmiskas vielas, visticamāk hlors un zarīns, un ka uzbrukumā dzīvību zaudējuši vismaz 40 mierīgie iedzīvotāji.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins brīdinājis, ka jauni Rietumvalstu uzbrukumi Sīrijā var radīt haosu starptautiskajās attiecībās. Sestdien notikušo raķešu triecienu kritizējis arī Čehijas prezidents Milošs Zemans. Putins tālruņa sarunā ar Irānas prezidentu Hasanu Ruhani pazinojis, ka ASV, Francijas un Lielbritānijas militārā akcija īstenota pārkāpjot Apvienoto Nāciju organizācija statūtus.

Melnkalnes valdošās Sociālistu demokrātiskās partijas  prorietumnieciskais kandidāts Milo Džukanovičs paziņoja par savu uzvaru nule kā notikušajās prezidenta vēlēšanās. Džukanovičs saņēmis 53,9% balsu, liecina izplatītās nevalstiskās organizācijas “Monitoringa centrs” aplēses.

Lielbritānijai jābūt gatavai tam, ka Krievija tai var atmaksāt par dalību raķešu triecienos Sīrijas režīma objektiem, kurus tā veica kopā ar ASV un Franciju, paziņojis Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons. Intervijā raidsabiedrībai BBC viņš norādīja, ka Maskava ir rīkojusi kiberuzbrukumus infrastruktūrai, kā arī iejaukusies demokrātiskajos procesos citās valstīs.

Francija ierosinājusi pieņemt vispārēju ANO rezolūciju, kurā būtu pausts aicinājums jauniem centieniem, lai panāktu konflikta atrisinājumu Sīrijā diplomātiskā ceļā.

 

Avots: LETA