Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-9-2

Valmierā šodien turpināsies ikgadējais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums. Forums organizēts, Ārlietu ministrijai sadarbojoties ar Valmieras Attīstības aģentūru un Pasaules brīvo latviešu apvienību. Ministrija aicinājusi forumā piedalīties latviešu uzņēmējus un interesentus no visas pasaules, veicinot pieredzes apmaiņu un sadarbību starp dažādās uzņēmējdarbības nozarēs strādājošiem profesionāļiem Latvijā un pasaulē, biznesa attiecību veidošanos un tirdzniecības sakarus, kā arī inovāciju, finanšu un zināšanu kapitāla piesaisti Latvijai.

Šodien notiks preses brīfings, kurā mediju pārstāvji tiks informēti par prokuratūras uzsākto kriminālvajāšanu pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu. Jau vēstīts, ka Rimšēvičam apsūdzība uzrādīta par kukuļņemšanu, savukārt Martinsons tiek apsūdzēts kukuļņemšanas atbalstīšanā.

Eiropas Savienības samitā Briselē panākta vienošanās migrācijas jautājumā. Vienošanās paredz, ka tie migranti, kuri atbildīs patvēruma piešķiršanas kritērijiem, tiks nosūtīti uz ES dalībvalstīm, kas būs gatavas viņus brīvprātīgi uzņemt. Vēl ES līderi vienojušies, ka tiks pētītas iespējas izskatīt migrantu patvēruma pieprasījumus, vēl pirms viņi ir sasnieguši ES. Domājams, ka tas varētu notikt Ziemeļāfrikas valstīs.

Eiropas Savienības valstu un valdību vadītāji  samitā Briselē vienojušies vēl par sešiem mēnešiem pagarināt sankcijas Krievijai, kas tai noteiktas, lai sodītu par agresiju Ukrainā. Līdz ar to sankcijas tiks pagarinātas līdz nākamā gada sākumam. 28 ES valstu līderiem šajā jautājumā bija “ļoti īsa diskusija”, žurnālistiem paziņoja Eiropas Savienības  amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

Vairums no līdz šim Latvijā strādājošajām bankām, kuru darbība bija saistīta ar nerezidentu apkalpošanu, turpinās darbu, šodien intervijā Latvijas Radio sacīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Pēters Putniņš. Viņš norādīja, ka iepriekš paustā prognoze, ka atsevišķas bankas varētu pārtraukt darbību saistībā ar liegumu bankām sadarboties ar čaulas kompānijām, kā arī saistībā ar nepieciešamību nerezidentus apkalpojošajām bankām izstrādāt jaunus biznesa modeļus, joprojām ir spēkā.

Valsts robežsardzei šodien tiks piegādāts pirmais ekipējums, kas iegādāts ar ASV militārā finansējuma programmas atbalstu. Svinīgajā ceremonijā piedalīsies iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, ASV vēstnieces vietnieks Latvijā Pols Polītiss un Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars.  Valsts robežsardzei piegādāti 30 kvadracikli, rezerves daļas, kā arī nodrošināta robežsargu apmācība.

Apšaudē, kas izcēlusies Merilendas pavalsts galvaspilsētas Anapolisas laikraksta “Capital Gazette” redakcijā, nogalināti vismaz pieci cilvēki un ievainoti vēl trīs, paziņoja varas iestādes. Vietējais šerifs  paziņoja, ka par apšaudes izraisīšanu aizdomās turētā persona ir aizturēta. Policijas pārstāvis telekanālam CNN pavēstīja, ka aizdomās turētais “nav sevišķi sadarbojies” ar policiju, un ka policija nevar apstiprināt viņa vārdu.

Indonēzijai piederošajā Bali salā šodien tika slēgta starptautiskā lidosta pēc vulkāna izvirduma, kurā ir izmesti biezi dūmi un pelni 2000 metru augstumā, paziņoja lidostas amatpersona. Bali austrumos esošā Agunga vulkāna izvirduma dēļ jau vakar tika atcelti vismaz 48 avioreisi, skarot vairāk nekā 8000 pasažieru.

Irākas premjerministrs deva rīkojumu nekavējoties izpildīt nāvessodus simtiem notiesātu džihādistu, lai ātri atriebtos par džihādistu grupējuma “Islāma valsts” astoņu gūstekņu sodīšanu ar nāvi. Rīkojums attiecas uz tiem notiesātajiem, kuru apelācijas pret piespriesto nāvessodu ir izsmeltas.

Avots: LETA