Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Ņemot vērā telekomunikācijas uzņēmumu “Lattelecom” un “Latvijas mobilais telefons”  esošās tirgus pozīcijas, tā  attīstības tendences un potenciālo ietekmi uz konkurenci un pakalpojumu cenām, konsultāciju kompānija “KPMG” rekomendē izveidot vadošu un biržā kotētu integrētu Baltijas telekomunikāciju operatoru ar sabalansētu akcionāru struktūru.  Piedāvātais risinājums paredz , ka “Telia” un Latvijas valstij katrai pusei piederēs 30-40% akciju. 30% akciju tiks piedāvāts iegādāties privātajiem akcionāriem un pensiju fondiem biržā. Pētījumā secināts, ka integrētā uzņēmuma tirgus daļa varētu būt aptuveni 52%, rēķinot pēc ieņēmumiem.

Veselības ministrija  un Nacionālais veselības dienests  ģimenes ārstiem, kas piedalās streikā, nosūtījuši paziņojumu, ka par atteikšanos strādāt streika laikā ārstiem netiks izmaksāta visa kapitācijas nauda, nevis tikai atalgojuma daļa,  informēja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas  pārstāve, juriste Solvita Olsena. Viņa skaidroja, ka šāda rīcība nav pamatota, jo kapitācijas naudā tikai 56% ir ģimenes ārsta atalgojums. Šajā finansējumā iekļautas prakses uzturēšanas un cita veida izmaksas, tāpēc, ņemot vērā, ka prakses  strādāja, nav skaidrs, kāpēc ģimenes ārstiem finansējumu neizmaksās pilnā apmērā.

Dānijas vēstnieka Latvijā Hana Braska un Rīgas brīvostas pārvaldnieka Anša Zeltiņa tikšanās laikā apspriesta iespēja atklāt jaunu kravu un pasažieru prāmju līniju starp Dāniju un Rīgu. Dānijas vēstnieks  informēja, ka drīzumā  sagaidāma liela Dānijas uzņēmēju vizīte Latvijā, kuras viens no galvenajiem mērķiem ir stiprināt Dānijas-Latvijas sadarbību un atrast jaunas iespējas tieši transporta, loģistikas un kravu pārvadājumu jomā.

Igaunijas gaisa spēki dāvanā no ASV saņems divas transporta lidmašīnas M-28. Lidmašīnu vērtība ir 6 000 000 dolāru. Igaunijai būs jāsedz vien izmaksas, kas radīsies, lai nodrošinātu to atbilstību Eiropas lidojumu drošības standartiem, kā arī transportēšanas izmaksas. Lidmašīnas ražotas Polijā 2009.gadā, un šobrīd tās ir labā tehniskā kārtībā.

Avots:LETA