Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-12-1

Tieslietu ministrija  rosina likumā noteikt, ka Ministru kabinets  nosaka profesiju un profesionālo nozaru atzīmējamo dienu datumus. Pašlaik visas atzīmējamās dienas likumā nosaka Saeima.

Lietuvas aizsardzības ministrs Raimonds Karoblis šodien  sāk darba vizīti ASV, kur viņam  paredzēts tikties  arī ar ASV Kongresa un Pentagona pārstāvjiem. Vizīte noslēgsies piektdien.

ASV prezidenta Donalda Trampa un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna šodienas samitā Singapūrā parakstītajā kopīgajā dokumentā Ziemeļkoreja apņēmusies “strādāt Korejas pussalas pilnīgas denuklearizācijas virzienā”, un Tramps savukārt apņēmies Ziemeļkorejai sniegt drošības garantijas. Ziemeļkorejas denuklearizācijas process notiks “ļoti ātri”, norādīja ASV prezidents. Kims savukārt sacīja, ka “pasaule redzēs lielas pārmaiņas” pēc “vēsturiskās” vienošanās parakstīšanas ar Trampu.

Vairāk nekā 600 Vidusjūrā izglābtie migranti, kurus pēc Itālijas un Maltas atteikšanās ir gatava uzņemt Spānija, tur tiks nogādāti ar Itālijas kuģiem, kas tos aizvedīs uz Valensijas ostu Spānijā. Francijas nevalstiskās organizācijas  kuģis “Aquarius” 629 migrantus uzņēma sestdien un šobrīd atrodas starp Maltu un Sicīliju.

Titulētā ASV kalnu slēpotāja Bodes Millera ģimenē sestdien notikusi traģēdija, jo baseinā noslīkusi viņa 19 mēnešus vecā meitiņa. Meitiņa noslīkusi kaimiņmājas baseinā, kur visi kopā bija devušies uz dārza viesībām.   Millers ir titulētākais ASV kalnu slēpotājs, jo  karjeras laikā izcīnīja sešas olimpisko spēļu medaļas un  divas reizes triumfējis Pasaules kausa kopvērtējumā un kļuvis par pasaules čempionu.

Avots:LETA