Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Labdarības akcijā “Dalies un Samīļo!” aicina ziedot jaundzimušajiem nepieciešamās lietas, kuras vēlāk tiks nogādātas dzemdību nodaļās visā Latvijā. Tā t tiek organizēta ar mērķi atbalstīt tieši trūcīgās mātes, kas dzemdību nodaļā nereti ierodas bez jebkādām nepieciešamajām lietām savam jaundzimušajam. “Dalies un Samīļo!” ziedojumu kaste atrodama tirdzniecības centra “Spice Home” pirmajā stāvā. Labdarības akcijai būs iespējams ziedot līdz 28.maijam.

Latvija ir autovadītājiem septītā labākā valsts pasaulē, liecina “Waze” apkopotais Autobraucēju apmierinātības indekss – “Waze” lietotāju braukšanas analīze, kas veikta pērn augustā. Braukšanas pieredze Latvijā 10 baļļu skalā novērtēta ar 6,5 ballēm. Pirmajā vietā ar vērtējumu 7,5 ierindojusies Nīderlande, otrajā  – Francija , bet trešajā – ASV . Starp desmit labākajām braukšanai piemērotajām valstīm ir arī Čehija, Zviedrija, Apvienotie Arābu Emirāti, Ungārija, Slovākija, Itālija, Spānija un Beļģija. Kā vissliktāko valsti, kur pārvietoties ar auto, “Waze” indekss uzrāda Filipīnas .

Somijas valdība ceturtdien izsludināja plānus stiprināt valsts militārās spējas, valdot bažām par Krievijas agresīvo rīcību. Somija plāno palielināt savu kara laika armiju no 230 000 līdz 280 000 karavīru, lai “uzlabotu spēju aizstāvēt visu valsts teritoriju”, ņemot vērā, ka Somijai ar Krieviju ir 1340 kilometrus gara robeža, aizsardzības politikas ziņojumā skaidro valdība.

Šorīt vairāki simti nelegālo imigrantu no Marokas teritorijas ielauzušies Spānijai piederošajā Seutas anklāvā Ziemeļāfrikas piekrastē. Pēdējais plašākais šāda rakstura incidents tika reģistrēts 1.janvārī, kad dubulto žogu, kas Spānijai piederošo anklāvu norobežo no Marokas, mēģināja pārvarēt vairāk nekā 1000 nelegālo imigrantu. Spānijai piederošie Seutas un Meliljas anklāvi ir vienīgās Eiropas Savienības  teritorijas, kam ir sauszemes robežas ar kādu Āfrikas valsti, un tos bieži cenšas izmantot afrikāņu nelegālie imigranti.

Avots:LETA