Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

No rītdienas Mārtiņš Krieviņš vairs nepildīs Valsts kancelejas direktora pienākumus,  apliecināja Ministru prezidenta Māra Kučinska  preses sekretārs Andrejs Vaivars. Krieviņš amatu pametīšot “pēc abpusējās vienošanās”. Vairāk par šo jautājumu abas puses esot vienojušās neko nekomentēt. Līdz jaunā Valsts kancelejas vadītāja iecelšanas šos pienākumus pildīs Valsts kancelejas direktora vietniece, Juridiskā departamenta vadītāja Inese Gailīte.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs  šonedēļ dosies vizītē uz ASV, kur 28.martā,  kopā ar Lietuvas un Igaunijas ārlietu ministriem tiksies ar ASV Valsts sekretāru Reksu Tilersonu. Tikšanās laikā plānots pārrunāt NATO Varšavas samita lēmumu izpildi, kā arī Baltijas valstu un ASV sadarbību drošības un aizsardzības jomās.

Latvijas Veterinārārstu biedrība  aicina dzīvnieku īpašniekus vakcinēt savus mājdzīvniekus pret trakumsērgu saistībā ar šīs infekciju slimības uzliesmojumu Krievijā, kur Maskavas un Smoļenskas apgabalos 12 dienu laikā reģistrēti 60 saslimšanas gadījumi.  Trakumsērga ir bīstama, neārstējama dzīvnieku un cilvēku veselību un dzīvību apdraudoša infekcijas slimība.  Mājdzīvnieki, visbiežāk nevakcinēti suņi un kaķi, ar trakumsērgu inficējas pēc kontaktēšanās ar slimiem savvaļas dzīvniekiem.  Latvija šobrīd oficiāli atzīta par valsti, kas ir brīva no trakumsērgas.

ASV prezidenta Donalda Trampa preses sekretārs Šons Spaisers noliedzis, ka Tramps pagājušajā nedēļā Baltajā namā būtu atteicies sarokoties ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli. Merkeles vizīte bija iecerēta, lai uzlabotu Vašingtonas un Berlīnes attiecības. Vizīte sākās sirsnīgi, un abi līderi sarokojās pie ieejas Baltajā namā. Bet vēlāk, sēdot līdzās Ovālajā kabinetā, Tramps nesadzirdēja vai ignorēja Merkeles ierosinājumu sarokoties vēlreiz, kas izvērsās par visai neveiklu mirkli parasti rūpīgi izplānotajā pasākumā. Svētdien Vācijas laikraksts “Bild” ziņoja, ka tikšanās laikā Baltajā namā Tramps ne reizes nav paskatījies Merkelei acīs.

Latvija Apvienoto Nāciju Organizācijas  veidotajā pasaules laimes indeksā ieņem 54.vietu, kas ir labāks sniegums nekā Igaunijai, bet sliktāks nekā Lietuvai, lai gan visas trīs Baltijas valstis savu sniegumu indeksā ir uzlabojušas. Pērn Latvija šajā indeksā ieņēma 68.vietu. Lietuva, kas pērn bija ierindota 60.vietā, šogad pakāpusies uz 52.vietu, bet Igaunija šogad atzīta par 66.laimīgāko zemi pasaulē salīdzinājumā ar 72.vietu pērn. Visaugstāko novērtējumu saņēmusi Norvēģija, kas pērn ierindojās 4.vietā. Šogad pēdējo – 155.vietu – Pasaules laimes indeksā ieņem Centrālāfrikas Republika.

Avots LETA