Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Gripas epidēmija šogad izraisīja lielāku saslimušo skaitu un līdz ar to radīja ievērojamu slodzi veselības aprūpes dienestiem. Speciālisti skaidro, ka tas saistīts ar to, ka janvāra beigās sasniegtā gripas maksimālā intensitāte bijusi ievērojami augstāka nekā pagājušajā sezonā. Turklāt šajā sezonā gripa atnāca agrāk nekā parasti, proti, tās epidēmiskā izplatība sākās jau no janvāra pirmās nedēļas un tupinājās līdz aprīļa vidum.  Vairāku Eiropas valstu dati liecina, ka šajā sezonā tika novērota arī paaugstināta kopējā mirstība veco cilvēku un arī pieaugušo iedzīvotāju vidū. Slimību  profilakses  kontroles centrā  līdz šim  saņemta informācija par 37 nāves gadījumiem saistībā ar gripu.

Vīzu atteikuma dēļ nācies atcelt Latvijas Nacionālā teātra ieplānoto viesizrādi ASV latviešu dziesmu svētkos, kas šovasar notiks Baltimorā un uz kuriem uzaicinājumu bija izteikuši  svētku organizatori. ASV vēstniecība Latvijā un Ārlietu ministrija pašlaik vēl nesniedz komentārus.

Nepatīkamo smaku Sarkandaugavā, Rīgā, šorīt izraisīja S veiktie naftas produktu pārkraušanas darbi,  informēja Valsts vides dienestā . Tur  skaidroja, ka pārkraušanas darbi notika nelabvēlīgos  laika apstākļos – pilsētā bija bezvējš, kas veicināja smakas pastiprinātu koncentrāciju. VVD Lielrīgas RVP inspektori uzdeva uzņēmumam veikt nepieciešamos pasākumus, lai novērstu un turpmāk nepieļautu traucējošo smaku veidošanos. To iespējams panākt, piemēram, mainot iekraušanas darbu intensitāti vai darbus apturot.

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas paredz bēgļu pabalstus turpmāk izmaksāt tikai personām, kurām nebūs pietiekoši līdzekļi. Likumā noteikts, ka, ja bēglim vai alternatīvo statusu ieguvušai personai nebūs pietiekamu līdzekļu, viņam būs tiesības saņemt vienreizējo finansiālo atbalstu un pabalstu uzturēšanas izmaksu segšanai. Tāpat likumā būs noteikts, ka pabalsts netiks izmaksāts par laika posmu, kad persona nebūs pildījusi bezdarbnieka vai darba meklētāja pienākumus.

No Baikonuras kosmodroma Kazahstānā šodien uz Starptautisko kosmosa staciju  startējis Krievijas kosmosa kuģis “Sojuz” ar krievu kosmonautu Fjodoru Jurčihinu un amerikāņu astronautu Džeku Fišeru. Starts noticis plkst.10.13 pēc Latvijas laika un plānots, ka kosmosa kuģis “Sojuz MS-04” sasniegs SKS pēc sešarpus stundām. Jurčihins pabijis kosmosā vairākkārt, bet Fišeram šis ir pirmais lidojums kosmosā. Viņu ekspedīcijas ilgums SKS paredzēts uz 136 dienām.

Avots:LETA