Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_4

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šonedēļ neplāno atkārtoti tikties ar Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām, informē Valsts prezidenta kancelejā. Iepriekš prezidents ar visām Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām tikās 26.novembrī. Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems šodien turpina ar valdības veidošanu saistītās aktivitātes.

 

Veselības inspekcijā sāktas pārbaudes saistība ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā mirušajiem bērniem, kurā viens no viņiem nebija saņēmis nepieciešamo vakcīnu, bet otrs – obligāto K vitamīna devu. Slimnīcas mediķi izplatījuši atklāto vēstuli, uzrunājot vecākus un veselības nozares speciālistus, lai atgādinātu par vakcīnu un vitamīnu nozīmīgu lomu profilaktiskajos pasākumos.

 

Tiesa Lielbritānijā četriem Latvijas pilsoņiem, kas bija izveidojuši organizētās noziedzības sindikātu, specializējoties naudas atmazgāšanā un krāpšanā, piespriedusi cietumsodus, atsaucoties uz tiesas informāciju, vēsta britu mediji. Notiesātie iedrošinājuši cilvēkus doties no Latvijas uz Apvienoto Karalisti, solot nodrošināt pārbraukšanu, mājokli un darbu. Ierodoties Lielbritānijā, ieceļotājiem teikts, ka viņi bandai “ir parādā”, tā gūstot kontroli pār upuru ienākumiem, bet atteikuma gadījumā, piedraudot ar vardarbību.

 

Nerimstot spriedzei Kijevas un Maskavas attiecībās, Krievija Melnās jūras reģionā veic karaflotes un zenītraķešu vienību manevrus, kas notiek brīdī, kad Krievijas un Ukrainas attiecības kļuvušas vēl saspringtākas pēc 25.novembra incidenta Kerčas šaurumā, kura laikā Krievijas bruņotie spēki sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus.

 

Francijas valdība apsvērs, vai neatjaunot īpašo nodokli augstu ienākumu guvējiem, ko pieprasa tā dēvētā dzelteno vestu kustība, paziņojis kāds Francijas valdības pārstāvis, norādot, ka tā dēvētā bagātības nodokļa atjaunošana pagaidām gan vēl nav valdības dienaskārtībā. “Bagātības nodokļa” atcelšana bija viens no galvenajiem pašreizējā centriskā prezidenta Emanuela Makrona priekšvēlēšanu kampaņas solījumiem, viņam apgalvojot, ka tas ļaušot piesaistīt Francijai investorus. Taču Makrona kritiķi viņu apsūdz bagāto atbalstīšanā, kamēr nodokļi tiek celti pensionāriem un strādājošajiem.

 

Rīgas Stradiņa universitātes aulā 13.decembrī plkst.19 notiks labdarības koncerts “Trio trio trio”, kurā vāks līdzekļus Emīla Dārziņa mūzikas skolas zāles un skatuves pārbūvei. Koncertā piedalīsies Kārlis Auzāns, Jānis Pauls no grupas “Melo-M” un citi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas absolventi. Skola novecojušās zāles un skatuves pārbūvei nepieciešami 400 000 eiro.

 

Šodien pulksten 16 Rīgas Rātslaukumā tiks iedegta viena no pilsētas galvenajām Ziemassvētku eglēm un klātesošie informēti par festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” norisi. Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš” sāksies 7.decembrī un turpināsies līdz 13.janvārim. Tajā būs apskatāmi profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidoti vides objekti, kopumā 39.

 

Avots:     LETA