Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas septembrī apturējušas pievienotās vērtības nodokļa izkrāpšanas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējuma darbību, kas nodarījusi valsts budžetam miljona eiro leilus zaudējumus. Izkrāpšanas shēma īstenota laikā no 2018.gada janvāra līdz 2019.gada jūlijam.

 

Aizvadītajā diennaktī uz Latvijas ceļiem aizturēti 17 pie stūres alkohola reibumā sēdušies autovadītāji.Tāpat reģistrēti 57 satiksmes negadījumi, piecos no tiem cietuši cilvēki – katrā pa vienam, bojāgājušo par laimi nav.

 

Ukrainā turpinās plaši protesti pret vienošanos, kas paredz piešķirt īpašu statusu prokrievisko separātistu kontrolētajiem Austrumukrainas apgabaliem. Akcijas dalībnieki to dēvē par piekāpšanos Krievijai un kritizē pašreizējo  prezidentu Volodimiru Zelenski par izvairīšanos sniegt atbildes uz strīdīgajiem jautājumiem. Svētdien, 6. oktobrī, notikušo akciju rīkoja “Pretošanās kustība kapitulācijai”, kurā piedalījās apmēram 10 tūkstoši cilvēku.

 

Valdošā sociālistiskā partija guvusi uzvaru Portugāles parlamenta vēlēšanās Tomēr tā neieguva absolūto balsu vairākumu, līdz ar to nāksies meklēt sabiedrotos, lai izveidotu stabilu valdošo koalīciju. Vietējie politikas eksperti norāda, ka uzvaru valdošā partija ieguva, pateicoties stabilai ekonomikas izaugsmei un pēc lēmuma atteikties no iepriekšējās valdības ieviestajiem taupības pasākumiem.

 

Spēcīgās lietavas Bolīvijas austrumdaļas apdzēsušas savvaļas ugunsgrēkus, kas pēdējo mēnešu laikā tur izpostījuši miljoniem hektāru lielas platības. Pagaidām nav ziņu, vai apdzēsti ugunsgrēki arī citos valsts reģionos. Bolīvijas valdība skaidro, ka ugunsgrēki izpletušies sausā laika un lielā vēja dēļ.

 

ASV vieglatlētu izlase bija veiksmīgākā komanda pasaules čempionātā, kas vakar noslēdzās Katarā, nopelnot 29 medaļas, tostarp 14 čempionu titulus. Līdzās 14 zelta medaļām ASV delegācijas krājumā bija arī 11 sudraba un četras bronzas godalgas. Pasaules čempionāts notika no 27. septembra līdz 6.oktobrim.

 

 

 

Avots:    LETA