Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde saistībā ar šovasar notikušo ugunsgrēku nelegālajā atkritumu glabātavā Jūrmalā par aizdomās turētajiem atzinusi trīs personas. Kriminālprocess kvalificēts pēc trīs Krimināllikuma pantiem – par zemes, mežu un ūdeņu piesārņošanu, un atmosfēras gaisa piesārņošanu, kā arī atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu.

 

Ja netiks palielināts vēlēšanu iecirkņu darbinieku atalgojums, pastāv bažas par šo darbinieku kvalifikāciju, norāda Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars, uzsverot, ja pēdējos 10 gados vidējais atalgojums valstī esot audzis par 50%, tad vēlēšanu iecirkņu komisijām tas pieaudzis par 6%.

 

Pēc daudzus gadus ilgušas tiesvedības Oskara Kalpaka dzimtas īpašums “Liepsalas” nonācis viņa brāļa mazmeitas Jūlijas Ārijas Faltenas īpašumā, kura uzskata, ka tam būtu jānonāk valsts īpašumā un vēlas to atdāvināt. Liepsalas atrodas Meirānos, starp Madonu un Lubānu. Katru vasaru Liepsalās notiek Karoga svētki, tāpat tur atrodas piemiņas istaba ar dažādiem vēsturiskiem materiāliem, bet vasarās īpašumā notiek jaunsargu nometne.

 

Itālijā apmēram 200 žurnālistiem ir nodrošināta policijas aizsardzība. Skaitļi publicēti, atzīmējot koordinācijas centra atklāšanu, kura mērķis ir vērsties pret žurnālistu iebiedēšanu valstī, kur varas iestādes vēl turpina cīnīties pret organizētās noziedzības grupējumu ietekmi. Šogad Itālijā ir reģistrēti 90 mediju iebiedēšanas gadījumi, bet pērn 114.

 

Zinātnieki Islandē rūpīgi pēta vienu no valsts bīstamākajiem vulkāniem, jo pastāv bažas, ka jau drīzumā varētu notikt tā izvirdums. Taču prognozes par iespējamiem izvirduma postījumiem apgrūtina vēsturisko datu trūkums par vulkānu. Islandē lielāki vai mazāki izvirdumi notiek vidēji reizi piecos gados. Pēdējais bija 2010.gadā, kad uz nedēļu tika paralizēta gaisa satiksme visā Eiropā.

 

Latviešu basketbolists Kaspars Bērziņš negaidīti atgriezies Latvijas čempionvienībā “VEF Rīga”, kurā basketbolists nospēlēja trīs sezonas laika posmā no 2010. līdz 2013.gadam, katrā no sezonām palīdzot izcīnīt Latvijas čempiontitulu.

 

 

Avots:     LETA