Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Līdzšinējais Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis arī nākamajā Eiropas Komisijas  sastāvā vēlas strādāt ar ekonomikas un finanšu jautājumiem, šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu žurnālistiem pauda Dombrovskis. Premjers stāstīja, ka Dombrovskis šodien gaidāmajā valdības sēdē tiks nosaukts par Latvijas kandidātu nākamās Eiropas Komisijas  komisāra amatā. Pēc Kariņa teiktā, tikšanās laikā puses pārrunājušas virkni ar Eiropas Savienību un Latviju saistītus jautājumus. Pēc politiķu domām, viena no valsts galvenajām interesēm arī turpmāk būs Eiropas vienotais tirgus.

Kvoruma trūkuma dēļ Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien nevarēja skatīt ierosinājumus Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa parlamentā iesniegtajam likumprojektam par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem.  Vējoņa iniciatīva paredz vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu bērniem, kuri dzimuši Latvijā pēc 2020.gada 1.janvāra. Likumprojekta anotācijā norādīts, ka tā pieņemšana veicinās saliedētas un uz Latvijas tautas kopīgajām vērtībām balstītas Latvijas sabiedrības turpmāku attīstību.

“SEB banka” brīdina par krāpnieciska rakstura e-pasta vēstulēm. Tiek informēts, ka “SEB bankas” klientiem tiek izplatītas krāpnieciska rakstura e-pasta vēstules “SEB bankas” vārdā ar aicinājumu atvērt norādīto saiti un ievadīt “Smart-ID” kodu. Banka aicina šos e-pastus nekavējoties izdzēst, neatvērt norādīto saiti un neizpaust savus datus un paroles.  Par notiekošo ir informēti bankas drošības speciālisti, kuri strādā pie tā, lai novērstu krāpnieciskos mēģinājumus piekļūt klientu datiem.

Valsts Akciju Sabiedrība “Latvijas dzelzceļš” sācis publisku diskusiju par gaidāmās pasažieru infrastruktūras modernizācijas projektu, kas paredz līdz 2022.gadam modernizēt publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūru un 22 dzelzceļa stacijas vai pieturas punktus un tajās ietilpstošās pasažieru platformas jeb peronus.

Šonedēļ Latvijas teritorijā no dienvidiem ieplūst neierasti karsts un mitrs gaiss, kas veicinās stipru pērkona lietusgāžu veidošanos, un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs aicina iedzīvotājus sekot līdzi jaunākajām prognozēm un ievērot piesardzību, tuvojoties negaisam. Stiprs pērkona negaiss var atnest ne vien intensīvu zibeņošanu, bet arī stipras lietusgāzes, krasas vēja brāzmas un krusu, iespējama pat virpuļviesuļu veidošanās.  Ja pērkona negaisa laikā ir nogāzušies koki, pārrauti vadi, notikusi kāda avārija vai cits negadījums, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

Avots: LETA