Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Valdība šodien atbalstīja Ministru prezidenta Māra Kučinska ikgadējo ziņojumu Saeimai par Ministru kabineta paveikto un iecerēto darbību. Ziņojumā norādīts, ka valdības vēlme ir panākt sabalansētu 5% iekšzemes kopprodukta pieaugumu ik gadu vidējā termiņā, Latvijas ekonomikas konkurētspēju balstot uz tehnoloģiskiem faktoriem, ražošanas efektivitāti un inovācijām.  Premjers uzsvēra, ka, lai arī tautsaimniecība sekmīgi attīstās, tomēr uzdevums ir neapstāties pie sasniegtā, bet turpināt iesākto darbu, lai nodrošinātu stabilu iedzīvotāju dzīves kvalitātes pieaugumu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pagājušā gadā sācis 30 kriminālprocesus, kas ir par 11 lietām vairāk nekā gadu iepriekš, liecina KNAB sagatavotais ziņojums Ministru kabinetam. Pagājušā gadā KNAB saņēmis 40 ārvalstu tiesiskās palīdzības lūgumus – no Francijas, Itālijas, ASV, Kirgīzijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas, Rumānijas un Azerbaidžānas.

Latvijas Etnogrāfiskajam Brīvdabas muzejam kopš 2016.gada beigām nav izdevies iegūt muzeja akreditāciju. Pēc Kultūras ministrijas Muzeju nodaļas vadītājs Jāņa Garjāna teiktā, pats Brīvdabas muzejs, pārbaudot krājumu, konstatējis, ka daudziem muzeja priekšmetiem trūkst inventāra numuru, bet virkni vienību nav bijis iespējams atrast vispār. Muzeja saimniecība gan ir liela – tas dibināts jau teju pirms 100 gadiem, un šajā laikā krājums izaudzis līdz vairāk nekā 150 000 vienību.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents Tomass Bahs apmeklēs Ziemeļkoreju, šodien paziņoja SOK. Kā zināms, Dienvidkoreja un Ziemeļkoreja zem viena karoga soļoja olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā, kā arī ar apvienoto Korejas komandu piedalās sieviešu hokeja turnīrā.

Phjončhanas olimpisko spēļu iedzīšanas sacensības biatlonā vīriešiem un sievietēm, kurā jāstartē arī Latvijas spportistiem Andrejam Rastorgujevam un Baibai Bendikai, norisināsies kā plānots. Sākotnēji bija informācija, ka stiprā vēja dēļ sacensības biatlonā varētu tikt atceltas, tomēr pēc Starptautiskās Biatlona savienības tiesnešu sapulces lemts, ka sacensības norisināsies kā plānots.

Par Rīgas teritorijas plānojumu līdz 2030.gadam saņemtas aptuveni 1000 iedzīvotāju iebildes, priekšlikumi un jautājumi, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Solvita Brence. Viņa norādīja, ka precīzs iesniegumu skaits būs zināms pēc aptuveni desmit dienām, jo, iespējams, daudzi iesniegumi vēl nāk pa pastu. Visvairāk iedzīvotāji interesējoties par plāniem, kas skar apkaimes, kurās katrs konkrēti dzīvo, piemēram, ko plānots būvēt viņu mikrorajonā un tamlīdzīgi.

Avots: LETA