Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Vakar ir noplūduši arī latviešu valodas eksāmena rezerves domraksta temati, apstiprina Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas pārstāve Aija Melle, kurai ir informācija par to, ka vakar vairākās Latvijas skolās skolēniem bija zināmi ne tikai eksāmena trešās daļas temati, bet arī rezerves temati. Pašlaik Melle neatklāj, kurās skolās būtu varējusi notikt eksāmena daļas noplūde, tomēr zināms, ka tās ir skolas ne tikai Rīgā, bet arī citur Latvijā.

 

Pirmspensijas vecuma pedagogiem, kuri zaudēs darbu skolu likvidācijas dēļ, Izglītības un zinātnes ministrija plāno nodrošināt vienreizēju sociālo atbalstu sešu mēnešalgu apmērā. Atbalsts attieksies uz vispārējās izglītības pedagogiem, kuri pašvaldību dibināto skolu likvidācijas vai reorganizācijas gadījumā zaudēs darbu un kuriem līdz pensionēšanās laikam būs palikuši ne vairāk kā trīs gadi. Atbalstu plānots izmaksāt no nākamā gada.

 

Austrālija apsver iespēju sekot ASV un Lielbritānijas piemēram un aizliegt ienest lidmašīnās portatīvos datorus un planšetdatorus pasažieriem, kas lido tiešajos reisos no vairākām Tuvo Austrumu valstīm. Piemēram, Lielbritānijā aizliegums attiecas uz tiešajiem reisiem no Ēģiptes, Jordānijas, Libānas, Saūda Arābijas, Tunisijas un Turcijas. Tiek norādīts, ka Austrālija cieši sadarbojas ar partneriem visā pasaulē un regulāri izvērtē aviācijas drošību.  Latvijas hokeja izlase pēc dalības pasaules čempionātā Rīgā atgriezīsies šovakar ar reisu no Frankfurtes.

 

Pasaules hokeja čempionāta izšķirošajā spēlē par vietu ceturtdaļfinālā Latvija vakar saspringtā spēlē ar 3:4 pēcspēles metienu sērijā piekāpās Vācijai, meistarsacīkstes noslēdzot desmitajā vietā, kas ir labākais rādītājs kopš 2012.gada. Pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā Latvija nav iekļuvusi kopš 2009.gada.

 

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” ir savākti 10 000 parakstu par pievienotās vērtības nodokļa samazināšanu veselīgai pārtikai, bet neveselīgai pārtikai – palielināšanu. Parakstu vākšana, ko ierosināja Jānis Vanags, noritēja nepilnu pusotru gadu. Vanags uzskata, ka veselībai nepieciešamiem un veselīgiem pārtikas produktiem būtu nepieciešams samazināt PVN likmi līdz 5%. Un tie būtu svaiga gaļa un zivis, piens, kefīrs, biezpiens, olas, pilngraudu produkti, medus un citi.

 

Avots:   LETA