Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-12-2

Konkurences padome pirms nedēļas atļāvusi SIA “Latvijas propāna gāze” iegūt izšķirošu ietekmi SIA “Eko gāze”. Atļauja dota, jo abu autogāzes tirgotāju apvienošanās rezultātā nemazināsies konkurence attiecīgajos tirgos. Abu uzņēmumu kopējā autogāzes mazumtirdzniecības tirgus daļa nepārsniedz 25%, līdz ar to Konkurences padome  secina, ka tādējādi netiek traucēta konkurence.

Labklājības ministrija plāno noteikt ilgāku slimības pabalsta saņemšanas periodu smagi slimu bērnu vecākiem, liecina šodien Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”.  Slimības pabalsta vecākiem, kuru bērns ir smagi slims, izmaksas ilgumu paredzēts noteikt 26 nedēļas, ja darba nespēja ir nepārtraukta, bet ne ilgāku par 52 nedēļām triju gadu periodā, ja darba nespēja atkārtojas ar pārtraukumiem. Grozījumi vēl jāsaskaņo ar ministrijām, jāatbalsta valdībā un jāpieņem Saeimā.

Veselības ministrija plāno palielināt maksu par nepamatotu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izsaukumu, kā arī citiem pakalpojumiem, liecina šodien Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātās izmaiņas dienesta maksas pakalpojumu cenrādī. Plānots, ka grozījumi noteikumos stāsies spēkā 1.augustā. Līdz šim par nepamatotu izsaukumu maksa bija 40,14 eiro, bet no augusta šī cena varētu tikt palielināta līdz 56,56 eiro jeb vidēji par 40%.

Eiropas Savienības  atbildīgās institūcijas ir atteikušas finansējumu Rīgas viedo autostāvvietu projektam, par kura lietderību pirms gada sabiedrībā izskanēja šaubas. Lielu ažiotāžu šis projekts izraisīja pērnā gada septembrī, kad Rīgas domes opozīcija “cēla trauksmi” par to, ka pašvaldība iecerējusi īstenot 8,7 miljonus vērtu projektu, kura “pamatojums izklāstīts uz nieka divām lappusēm” bez jebkāda ekonomiskā pamatojuma.

Vācijas kanclere Angela Merkele šodien paziņoja, ka migrācija nedrīkst noteikt Eiropas Savienības likteni. Viņa arī aizstāvēja savu lēmumu 2015.gadā atvērt valsts robežas imigrantiem, norādot, ka tas bijis vienreizējs humāns žests, lai palīdzētu mazināt spiedienu uz citām Eiropas valstīm. Viņa norādīja, ka tagad situācija ir mainījusies un ka Eiropai vajadzīgs kopīgs risinājums migrantu jautājumam.

Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas komandas šogad kopīgi startēs trīs sporta veidos Indonēzijā notiekošajās Āzijas spēlēs, liecina organizatoru informācija. Tāpat abas valstis kopīgi piedalīsies atklāšanas un noslēguma ceremonijās. Abu Koreju apvienotā komanda startēs kanoe airēšanā, akadēmiskajā airēšanā un sieviešu basketbolā, kamēr pārējās disciplīnās startēs katra zem sava karoga. Āzijas spēles Indonēzijā risināsies no 18. augusta.

Ierasti drēgno Lielbritāniju šajās dienās pārsteidzis liels karstums – atsevišķās valsts daļās ir daudz karstāk nekā Atēnās Grieķijā vai Riodežaneiro Brazīlijā. veselības dienesti izsludinājuši brīdinājumu iedzīvotājiem par riskiem karstajā laikā. Riska grupā ir seniori, kā arī bērni. Līdzīgi kā Baltijas valstīs, arī Lielbritānijā izsludināta augsta ugunsbīstamība. Vietējie ugunsdzēsības dienesti atgādinājuši iedzīvotājiem, kādu ļaunumu var nodarīt nenodzēsta, zemē nomesta cigarete vai dzirkstele no grila.

Avots: LETA