Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs  ar partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu apspriedis iespējamo politiķes atgriešanos ārlietu dienestā. Rinkēvičs šobrīd sīkākus komentārus  nesniedza, vien piebilda, ka Āboltiņai ir bijusi ilgstoša pieredze ārlietu dienestā un viņa ir bijusi arī ĀM Konsulārā departamenta direktore, pirms sākusi politiķes gaitas. Āboltiņa iepriekš atklājusi, ka pieļauj iespēju nolikt deputātes mandātu pirms 12.Saeimas darbības beigām, lai atgrieztos diplomātiskajā dienestā.

Partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas atgriešanās ārlietu dienestā varētu nebūt tik vienkārša, ņemot vērā viņas nepopularitāti sabiedrībā, uzskata politologs Filips Rajevskis. Paziņojums par iespēju nolikt deputātes mandātu pirms 12.Saeimas darbības beigām,  ir Āboltiņas  manevrs, mēģinājums noņemt spriedzi, lai varētu līdz nākamā gada oktobrim salabāt ietekmi parlamentā, valdībā, un no tā gūt labumu, uzskata politologs Rajevskis.

ASV Mičiganas štatā Alpenas Kaujas gatavības apmācības centra bāzē atklāta Afganistānā kritušā Latvijas karavīra, seržanta Voldemāra Anševica vārdā nosaukta iela .Ielas atklāšanā piedalījās Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.   Seržants Voldemārs Anševics zaudēja dzīvību 2009. gada 1.maijā nemiernieku uzbrukumā Afganistānas Nacionālās armijas novērošanas postenim Kunāras provincē.

Tiesa šodien nolēma noraidīt pieteikumu par drošības līdzekļa maiņu atstādinātajam maksātnespējas administratoram Naurim Durevskim un paturēja viņu apcietinājumā. Apcietinājumu maksātnespējas administratoriem Mārim Sprūdam, Ilmāram Krūmam un Naurim Durevskim  tiesa kā drošības līdzekli piemēroja 9.jūnijā. Durevskis tiek turēts aizdomās par kukuļa izspiešanas mēģinājumu.

Rīgas brīvostā šogad septiņos mēnešos pārkrauti 19,99 miljoni tonnu kravu, kas ir par 5,8% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā. Lielāko pārkrauto kravu  īpatsvaru  veidoja ogles, seko naftas produkti, konteinerizētās kravas , kokmateriāli  un ķīmiskās kravas.

Atzīmējot piecus gadu jubileju, programma “Dr.Klauns” no 8.augusta līdz 2.oktobrim sākusi ziedojumu kampaņu, lai programmu attīstītu un nodrošinātu dakteru klaunu darbību vairāk slimnīcās. Kampaņas laikā ikvienam būs iespēja gan redzēt un iepazīt dakterus klaunus, gan sniegt atbalstu un ziedot, lai programma iepriecinātu arvien vairāk mazo pacientu gan Rīgā, gan arī reģionu slimnīcās.

Vidējās cenas piena produktiem veikalos Rīgā ir stabilas, liecina Latvijas Tirgotāju asociācijas  aprēķini. Izņēmums  esot augstais sviesta cenu kāpums. Augustā sviesta cena ir sasniegusi 13,1 eiro kilogramā. Kāpums ir 53% procenti jeb vidēji viens eiro par paciņu 82% sviesta. Eksperti nākotnē  prognozē arī piena cenu kāpumu par 10-20%. Kopš gada sākuma gaļas produktu cenas veikalos vērojamas samērā stabilas, izņemot vistas gaļu, kas kļuvusi dārgāka par vairāk nekā 20%. Bakalejas preču grupā vērojama cenu stabilitāte, kāpumu par 24% piedzīvojuši griķi.

Pārtikas un veterinārais dienests nākam pirmdien  varētu pieņemt lēmumu administratīvajā lietvedībā par jūras lauvu izmantošanu cirka izrādē Dobelē. PVD inspektori 18.jūlijā veica pārbaudi cirka izrādē , kuras laikā konstatēts, ka izrādē piedalās jūras lauvas, kas ir Dzīvnieku aizsardzības likuma normu pārkāpums, jo savvaļas sugas dzīvniekus aizliegts izrādīt publiski kā atrakciju dzīvniekus.

Jaunā konservatīvā partija  23.augustā plkst.19 rīkos jaunu “Tautas sapulci” pie Rīgas pils, kurā saistībā ar problēmām “Oligarhu lietas” parlamentārajā izmeklēšanā prasīs “atdot varu tautai, kā to skaidri un gaiši nosaka Satversme”, liecina politiskā spēka mājaslapā publicētais paziņojums.  13.jūlija vakarā Jaunās Konservatīvās Partijas  tautas sapulcē par tiesiskumu  pie Rīgas pils bija pulcējušies vairāki simti cilvēku, kuri pauda neapmierinātību ar valsts politisko vidi, kura atklājusies publiskotajās “oligarhu sarunās”.

Saistībā ar Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem, kas nākamnedēļ notiks Aglonā, 14. un 15. augustā  ir norīkoti vilcienu papildreisi virzienā no Rīgas uz Aglonu un atpakaļ. 14. augustā vilciena papildreiss no Rīgas aties plkst.12.58, bet 15.augustā no Aglonas vilciena papildreiss aties plkst.15.50.

Aizdomās par vakar Parīzes apkaimē notikušo automašīnas ietriekšanu franču karavīru grupā tiek turēts kāds 37 gadus vecs Alžīrijas pilsonis, kurš Francijā dzīvojis legāli. Atgādināsim, ka seši karavīri šajā uzbrukumā ievainoti. Policijai izdevās viņu aizturēt operācijas rezultātā, kas tika izvērsta uz šosejām. Uzbrucējs ar vairākām šautām brūcēm nogādāts slimnīcā.

Avots:LETA