Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Par korupciju aizdomās turētā Rīgas domes deputāte Baiba Broka nolēmusi izstāties no nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai” Rīgas domes frakcijas, kļūstot par neatkarīgo deputāti.
Broka iepriekš paziņoja, ka aptur savu darbību nacionālajā apvienībā uz izmeklēšanas laiku, lai nemestu nekādu ēnu pār savu politisko darbību.
Šodien viņa norādīja, ka pēc izstāšanās no frakcijas nevienai no neatkarīgo deputātu izveidotajām frakcijām pievienoties negrasās un, ka fundamentālos jautājumos joprojām balsos kopā ar nacionālo apvienību.
Broka arī neplānojot paust atbalstu Oļega Burova kandidatūrai mēra amatā.

Augu un dzīvnieku izcelsmes pārtikā aizvadītajā gadā Latvijā izmeklētajos paraugos nav konstatēts pesticīdu atliekvielu līmeņa pārsniegums, informēja Zemkopības ministrijā.
Ministrija ir sagatavojusi Nacionālo pesticīdu atlieku kontroles programmu 2020., 2021. un 2022.gadam, lai nodrošinātu produktu atbilstību drošas un nekaitīgas pārtikas prasībām.
Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards norādīja, ka pārtikas kvalitāte un drošība ir būtisks faktors, it sevišķi laikā, kad klimata pārmaiņu ietekmē ir jāpielāgo augu aizsardzībā izmantojamie instrumenti.

Valsts prezidents Egils Levits aicina ievērot pacientu tiesību aizsardzību e-veselības sistēmas sakārtošanā.
Tiekoties ar Latvijas Ārstu biedrības prezidenti Ilzi Aizsilnieci un citiem biedrības vadības pārstāvjiem, prezidents pārrunāja e-veselības sakārtošanas iespējas.
Aizsilniece pastāstīja, ka Veselības ministrija veic revīziju e-veselības kļūdu apzināšanā un ir sākusi darbu pie sistēmas sakārtošanas.

Nākamā gada budžeta fiskālā telpa būs pat ļoti pozitīva, šodien pēc valdības koalīcijas nodokļu politikas attīstības komitejas pauda komitejas vadītājs Atis Zakatistovs , precīzus aprēķinus gan solot tikai nākamnedēļ.
Atbilstoši šā gada pavasara prognozēm fiskālā telpa 2020.gadā ir -11,9 miljoni eiro, 2021.gadā – 81,1 miljons , bet pozitīva tā varētu būt 2022.gadā, sasniedzot 176,3 miljonus eiro.

Par veselības ministres Ilzes Viņķeles padomnieci pacientu pieredzes un rezidentūras jautājumos uz pusslodzi kļuvusi antropoloģe Anna Žabicka, kura amata pienākumus sākusi pildīt augustā.
Žabicka maģistra grādu ar specializāciju antropoloģijā medicīnas antropoloģijas apakšnozarē ieguvusi Veinas Valsts Universitātē ASV un iepriekš strādājusi par pētnieka asistenti Gerontoloģijas Institūtā ASV.

No 15.augusta līdz 15.septembrim, atsaucoties Ogres pašvaldības lūgumam, AS “Latvenergo” nodrošinās pazeminātu ūdenslīmeni Rīgas hidroelektrostacijas ūdenskrātuvē.
Šajā laikā Ogres pašvaldība organizēs jauna aizsargmola izbūvi pie Ogres upes ietekas Daugavā, kas aizsargās Ogres upes gultni no piesērēšanas un sekmēs noteces un ledus netraucētu ievadīšanu Rīgas HES ūdenskrātuvē palu laikā.

Honkongas lidostā šodien uz protesta akciju pret policijas vardarbību sapulcējušies tūkstošiem cilvēku, tāpēc lidostā dienas otrajā pusē atcelti visi izlidojošie reisi.

Pēc policijas vērtējuma, tur atrodas vismaz 5000 protestētāju. Viņi skandē saukļus, kuros nosodīta policijas brutalitāte, apspriežot iepriekšējās protesta akcijas, kas regulāri tiek rīkotas Honkongā, pieprasot valdībai pārtraukt centienus ierobežot demokrātiju.
Protestētāji vēlas, lai no amata atkāpjas Pekinas atbalstītā Honkongas valdības vadītāja Kerija Lama, lai tiek sarīkotas demokrātiskas vēlēšanas, lai tiek veikta neatkarīga izmeklēšanu par policijas reakciju uz demonstrācijām un tiek atbrīvoti protestos iepriekš aizturētie cilvēki.

Portugāles valdība šodien degvielas uzpildes stacijās noteikusi degvielas normēšanu, jo degvielas autocisternu vadītāji sākuši streiku, pieprasot labāku atalgojumu un lielākas darbinieku tiesības.
Dažās degvielas stacijās var iegādāties 15 litrus benzīna vai dīzeļdegvielas. Pārējās šis ierobežojums noteikts 25 litru apmērā.
Dažās uzpildes stacijās šodien degviela jau beigusies.
Degvielas autocisternu vadītāji paziņojuši, ka streiks ilgs, kamēr darba devēju asociācija neizteiks saprātīgu piedāvājumu.

Avots:LETA