Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Starptautiskās lidostas “Rīga” skrejceļš atsācis pieņemt lidmašīnas pēc šodien notikušā negadījuma ar Krievijas čarterkompānijas “Vim Airlines” lidmašīnu, kurā atradās 40 pasažieru un 7 apkalpes locekļi. Kopš plkst.11.54 neviena lidmašīna lidostā Rīga nebija nolaidusies.  Jau informējām, ka šodien lidostā “Rīga” uz skrejceļa saslīdēja lidmašīna, kurā atradās Kontinentālajā hokeja līgā spēlējošā Toljati “Lada” komanda, kas pēc vakardienas spēles devās uz nākamo spēli Ufā. Negadījumā neviens cilvēks nav cietis, gaisa kuģis novietots stāvvietā. Civilās aviācijas aģentūras  direktors Māris Gorodcovs notikušo negadījumu vērtē kā nopietnu incidentu, par kuru plašāka informācija varētu būt pieejama pirmdien.

Eiropas Parlamenta deputāte Iveta Griguel savā reklāmas avīzē, kas tuvākajā laikā tiks izsūtīta Latvijas iedzīvotājiem pauž uzskatu, ka pret viņu vērsta labi organizēta un profesionāla propagandas kampaņa. Atgādināsim, ka Latvijas Zemnieku savienības valde šodien vienbalsīgi apstiprināja Grigules iesniegumu par izstāšanos no partijas un pieņēma lēmumu par eiroparlamentārietes izslēgšanu no LZS biedru saraksta.

Valsts robežsardze sākusi kriminālprocesu par gadījumu, kad lidostā “Rīga” vakar no 96 no Londonas ieceļojušajiem pasažieriem, 38 tika novirzīti uz Šengenas terminālu, kur viņiem netika veikta robežpārbaude. Kriminālprocess sākts par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai.Valsts robežsardze pagaidām konstatējusi 26 robežpārbaudi neizgājušus pasažierus. Šobrīd tiek apzināti pārējie 12 pasažieri, lai konstatētu vai viņi Latvijā neuzturas nelikumīgi.

Atbilstoši meteorologu prognozēm brīvdienās gaidāmi nokrišņi, migla un stiprs vējš, kas var apgrūtināt braukšanas apstākļus, informēja VAS “Latvijas Valsts ceļi” . Autovadītāji aicināti atcerēties, ka , ka ceļi apledo strauji un nevienmērīgi, īpaši tas attiecas uz praktiski neredzamo melno ledu, kas rodas, sasalstot ūdens kondensātam. Visbiežāk tas var veidoties uz tiltiem, ceļu pārvadiem, uz ceļiem kas iet cauri mežiem un ūdenstilpņu tuvumā. LVC aicina autovadītājus būt piesardzīgiem, it īpaši rīta un vakara stundās.

Somijas parlaments šodien noraidīja pilsoņu petīciju, kurā bija lūgts atcelt likumu par viendzimuma laulībām, tādējādi garantējot, ka likums nākammēnes stāsies spēkā. Ziemeļvalstu vidū Somija līdz šim bija vienīgā valsts, kur nebija atzītas viendzimuma laulības. Tiesa gan, geju un lesbiešu pāri jau kopš 2002.gada varēja reģistrēt partnerattiecības.

Avots:LETA