Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_4

Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas “Moneyval” konstatēto risku mazināšanai galvenais ir praktiski darbi, nevis tikai normatīvo aktu uzlabošana, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzsvēra rekomendāciju īstenošanā iesaistīto iestāžu pārstāvji.  Atbildīgo iestāžu pārstāvji komisijā stāstīja, kā tām sokas ar pērn rudenī valdībā apstiprinātā pasākumu plāna noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma risku finansēšanas novēršanai izpildi.

Uzņēmējdarbības strīdu risināšanai Latvijā varētu izveidot specializētas komerctiesas, šodien diskusijā ar ārvalstu investoru pārstāvjiem atzina politiķi. Ārvalstu investoru padomes Latvijā pārstāvis Māris Vainovskis diskusijā norādīja, ka tiesu efektivitāte pamazām uzlabojas un arī maksātnespējas procesi tiek sakārtoti, taču būtu nepieciešams iet vēl tālāk un izveidot komerctiesas, kurās tiek izskatīti dažādi komercstrīdi.

Eiropas Ārējās darbības dienests un Eiropas Komisija ir izsludinājusi pieteikšanos augsta līmeņa prakses programmai, kas dod iespēju jauniem profesionāļiem no dažādām Eiropas Savienības dalībvalstīm strādāt ES delegācijās visā pasaulē.  Interesenti pieteikumus var nosūtīt līdz 31.janvārim.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija atbalstījusi priekšlikumu līdz vasarai atlikt veselības pakalpojumu dalīšanu divos grozos. Atbalstītais priekšlikums paredz jaunās kārtības darbību atlikt līdz 1.jūlijam, taču komisijas priekšsēdētājs Andris Skride žurnālistiem skaidroja, ka rosinās vēl precizēt atlikšanas datumu, nosakot to līdz 1.jūnijam. Komisijai vēl būs jābalso par attiecīgu likuma grozījumu redakciju virzīšanu skatīšanai Saeimā.

Atjaunojoties ierastajai aviokravu plūsmai, šonedēļ atsākta pasta sūtījumu piegāde uz ASV, Kanādu un Ukrainu. Aviokompāniju kravu kapacitātes trūkuma dēļ kopš pērnā gada decembra vidus bija ierobežota sūtījumu aviosatiksme uz ASV, bet uz Kanādu un Ukrainas galvaspilsētas Kijevas lidostu tika noteikts pilnīgs aviokravu pieņemšanas embargo – pirmajā gadījumā saistībā ar Kanādas pasta darbinieku ilgstošo streiku, bet otrajā – Kijevas lidostas nespējas dēļ apstrādāt visus ienākošos sūtījumus.

Saeimas Juridiskā komisija noraidīja Satiksmes ministrijas  piedāvātos priekšlikumu par stingrāku atbildību pasažieru komercpārvadājumiem ar vieglo transportlīdzekli, rosinot attiecīgajos Administratīvo pārkāpumu kodeksa grozījumos iestrādāt arī risinājumus par taksometru pārvadātāju pārkāpumiem starptautiskajā lidostā “Rīga”. Vairāki komisijas deputāti norādīja, ka pašreiz lielākā problēma šajā nozarē ir situācija lidostā ar taksometriem, kuri apkrāpj klientus, nevis “baltās numurzīmes” taksometri, kuri darbojās tiešsaistē.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata kandidāta Jura Pūces  vēlme uz pusi samazināt pašvaldību skaitu ir vērtējama kā pārsteidzīga, uzskata Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. Tajā pašā laikā, Tavars atzīst, ka pašreizējais pašvaldību modelis nav sevi attaisnojis, kā arī jau sen bijis jāatrisina jautājums par dažādu dienestu sadarbību un vienota kartējuma sistēmas izveidi.

Līdzšinējais Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājs Ivars Belte un bijušais valdes loceklis programmu attīstības jautājumos Sergejs Ņesterovs nepietieksies gaidāmajā konkursā uz LTV valdes locekļu amatiem. Šādu pozīciju abi bijušie LTV valdes locekļi šodien pauda Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē, kurā tika skatīts jautājums par Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes lēmumu par neuzticības izteikšanu viņiem.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs par negodīgu komercpraksi piemērojis 50 000 eiro sodu autostāvvietu apsaimniekotājam  “Cityparks Latvija”. Centra darbinieki pavēstīja, ka no 2017.gada 1.janvāra līdz 2018.gada 28.novembrim tajā  vērsušies 428 patērētāji ar sūdzībām saistībā ar “Cityparks Latvija” rīcību, patērētājiem piemērojot līgumsodus par neatbilstošu autostāvvietas pakalpojumu izmantošanu.

Autostāvvietu operators “Cityparks Latvija” tiesā pārsūdzēs Patērētāju tiesību aizsardzības centra lēmumu par 50 000 eiro soda piemērošanu.  Uzņēmuma vadītājs Māris Priednieks norādīja, ka lēmumam nepiekrīt un naudas sods ir nesamērīgi bargs. “Tas neatbilst godprātīgo autovadītāju interesēm un tiks pārsūdzēts tiesā,” pauda Priednieks.

Vairāk nekā 80% Latvijas autovadītāju lieto mobilo tālruni auto vadīšanas laikā, turklāt lielākā daļa jeb 60% no viņiem to dara dažādu darba jautājumu risināšanai, secināts Ceļu satiksmes drošības direkcijas veiktajā Latvijas autovadītāju aptaujā. Tajā noskaidrojies, ka vairāk nekā puse jeb 55% autovadītāju mobilo telefonu, sēžot pie automašīnas stūres, izmanto komunikācijai ar ģimeni un tuviniekiem. Tāpat autovadītāji zvana draugiem un paziņām, kā arī lieto navigācijas sistēmas.

Avots: LETA