Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_1

Jaunā konservatīvā partija jaunās valdības izveidē neplāno sadarboties ar Zaļo un zemnieku savienību. Tikšanās starp partijām ilgusi aptuveni 20 minūtes, pēc kuras JKP līderis Jānis Bordāns paziņoja, ka redz ZZS kā konstruktīvu opozīciju Saeimā, ko noteikusi vēlētāju izvēle. Tikmēr ZZS līderis Armands Krauze norāda, ka ZZS atbalsta loģiskus priekšlikumus. Tomēr, ja ZZS nebūs jaunās valdības sastāvā, tad politiskais spēks valdības apstiprināšanu neatbalstīs.

 

Ir pāragri spriest par koalīcijas sastāvu pirms pirmā sarunu apļa noslēgšanās, uzskata politiskā spēka “KPV LV” un partiju apvienības “Attīstībai/Par!” politiķi. Uz jautājumu, vai būtu pieņemama koalīcija bez Zaļo un zemnieku savienības dalības, kādu to vēlētos Jaunā konservatīvā partija, “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts norāda, ka pašlaik ir pāragri spriest, kāds koalīcijas sastāvs ir iespējams. Pavļuts atkārtoti uzsver, ka sarunām jānoslēdzas ar stabilas, bet vienlaikus dinamiskas valdības izveidošanu, vienlaikus politiķis atzīstot, lai valdība varētu strādāt veiksmīgi, ir nepieciešams zināms kritisks partiju skaits.

 

Šodien turpinās valdības veidošanas sarunas, kurās iniciatīvu uzņēmušās JKP un partija “KPV LV”. Valdības veidošana pagaidām rit piesardzīgi, un pēc pirmās sarunu dienas vēl nav iezīmējušās konkrētākas koalīcijas aprises.

 

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām plāno tikties nākamnedēļ, ceturtdien un piektdien, sākotnēji uzrunājot partijas, kas saņēmušas vismazāko vēlētāju atbalstu. Prezidents skaidro, ka šobrīd ir devis politiskajām partijām laiku tikties un pārrunāt to, vai tās redz iespējas kopā sadarboties, savukārt nākamnedēļ Vējonis cer sagaidīt partiju redzējumus, gan par iespējamo sadarbības modeli, gan par to, ko tās redz kā galvenos veicamos uzdevumus nākamajai valdībai un koalīcijai.

 

Kultūras ministre Dace Melbārde norāda norāda, ka veids, kādā cilvēki dalās ar informāciju, var ietekmēt gan individuālo, gan arī valsts drošību, to atklājot kampaņu pret viltus ziņu izplatību, sacīja Melbārde, uzsverot, ka tikai aptuveni puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka mēdz būt atšķirības dažādu mediju veidotajā notikumu reprezentācijā, tātad bieži nesaprotot, ka mediji mēdz izplatīt arī dažādu valstu ideoloģiju.

 

No pirmdienas, 15.oktobra, atkal stāsies spēka 25% atlaide biļetēm 47 elektrovilcienu reisos darba dienās. Biļetes par zemāku cenu varēs iegādāties reisiem darbdienu vidū, domājot galvenokārt par cilvēkiem, kuri nav saistīti ar noteiktu darba vai mācību laiku un var brīvi plānot savu pārvietošanos.

 

 Latvijā veikta mazinvazīva ceļgala krustenisko saišu operācija, saglabājot pacientam lejasdaļā traumētu mugurējo krustenisko saiti. Operācija veikta privātā ķirurģiskajā klīnikā, kas ir operācija, kāda Latvijā līdz šim nav veikta.

 

Ungārijas zemo cenu aviokompānija “Wizz Air” paziņojusi par jaunu un caurredzamu bagāžas politiku, kas no šā gada 1.novembra garantēs visiem pasažieriem vienas bezmaksas rokas bagāžas somas ienešanu lidmašīnas salonā visos lidojumos. Lidsabiedrības ilggadējā statistika liecina, ka vairāk nekā desmit tūkstošus lidojumu gadā ietekmē ar bagāžu saistīta kavēšanās.

 

Pāvests Francisks salīdzinājis abortus ar profesionālas slepkavas noalgošanu, šādi paužot nožēlu par “cilvēka dzīvības vērtības krišanos”, to skaidrojot ar kariem, ekspluatāciju un izšķērdības kultūru un – arī abortiem. Francisks šogad iestājās pret likumprojektu, kas būtu legalizējis abortus Argentīnā. Tikmē rdaudzi katoļi Argentīnā pēc tam izstājās no baznīcas, protestējot pret pāvesta nostāju.

 

 

Avots:    LETA