Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Reģiona enerģētikas drošība ir valstu kopīgā prioritāte, tikšanās laikā uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Lietuvas Seima priekšsēdētājs Viktors Pranckietis. Pārrunājot reģiona enerģētikas jautājumus, amatpersonas pauda stingru atbalstu reģiona dabasgāzes tirgus izveidei, kā arī elektrotīklu sinhronizācijai starp Baltijas valstīm un pārējo Eiropu.

Latvijas Reģionu apvienības valdes loceklis, Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis nepieņems Latvijas Reģionu apvienības  Pārstāvju sapulces aicinājumu viņam uzņemties apvienības valdes priekšsēdētāja amatu, aģentūrai LETA sacīja Vilnītis, atzīstot, ka vēl joprojām cer uz Mārtiņa Bondara atgriešanos partijas vadībā.

Latvijas lidsabiedrība «airBaltic» šodien Rīgā sagaidīja septīto «Bombardier CS300» lidmašīnu no kopumā 20 pasūtītajiem lidaparātiem. Līdz šī gada beigām plānots, ka «airBaltic» flotē kopumā būs astoņas CS300 lidmašīnas. Kopumā lidsabiedrība ar CS300 ir pārvadājusi vairāk nekā 300 000 pasažierus. Šobrīd jau katrs ceturtais «airBaltic» pasažieris lido ar CS300 lidaparātu.

Pārtikas un veterinārais dienests šodien nolēma izteikt brīdinājumu SIA “Silver Show Management” par dzīvnieku izmantošanu cirka izrādē Dobelē. Dienests veicot pārbaudi SIA “Silver Show Managment” organizētajā cirka izrādē Dobelē šā gada 18.jūlijā, konstatēja, ka izrādē tiek izmantoti un izrādīti savvaļas dzīvnieki – jūras lauvas, kas ir Dzīvnieku aizsardzības likuma pārkāpums.

Vēršot asus izteikumus pret Ziemeļkoreju, ASV prezidents Donalds Tramps šobrīd eskalē situāciju reģionā, žurnālistiem atzinis Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieks Mārtiņš Hiršs. Viņaprāt, izteikums, ko no sava golfa kluba Ņūdžersijā paziņoja Tramps, proti, ka Ziemeļkorejas draudi “tiks sagaidīti ar uguni un dusmām, kādas pasaule nav pieredzējusi,” bija visagresīvākais kopš Korejas kara jeb laika, kad šādu retoriku pielietoja toreizējais ASV prezidents Harijs Trūmens.

Vidējā gaisa temperatūra augusta pirmajā dekādē Latvijā sasniedza +17,8 grādus – līdz šim augstāko atzīmi šajā gadā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija. Augusta pirmās desmit diennaktis bija 0,3 grādus siltākas nekā jūlija trešā dekāde. Maksimālā gaisa temperatūra augustā pagaidām nav pārsniegusi +28 grādu atzīmi. Pirmo reizi kopš jūnija vidus valstī nav pārspēti aukstuma rekordi.

Avots: LETA