Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_4

Valsts prezidents Raimonds Vējonis izsludinājis likumu “Par valsts budžetu 2019.gadam” un to pavadošos likumus. Likums spēkā stāsies rīt, 13.aprīlī un tā darbība attiecināma uz visu saimniecisko gadu.

 

Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekle Gunta Līdaka, kura bija atbildīga par komerctelevīziju nozares pārraudzību, paziņojusi par atkāpšanos no amata, norādot, ka situācijā, kas izveidojusies ap NEPLP, viņa uzskata par neiespējamu turpināt darbu padomē, jo patlaban sabiedriskais medijs un padome tiek izmantoti kā politisks instruments savstarpējo rēķinu kārtošanā un šādā situācijā profesionāls darbs neesot iespējams.

 

Jau nākamgad studentiem, kas sāks valsts apmaksātas studijas pedagoģijā un informācijas tehnoloģiju jomā, varētu tikt izvirzīts nosacījums pēc mācību beigšanas noteiktu gadu skaitu nostrādāt attiecīgajā nozarē, informē izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, norādot, ka ka šīs tiek plānotas kā “pilotprojekts“, jo pedagogu un informācijas tehnoloģiju speciālistu “akūti pietrūkst darba tirgū”. Par gadu skaitu, kas būtu jānostrādā pēc diploma saņemšanas, vēl tikšot spriests. Lai šo projektu īstenotu, vēl esot daudz darāmā, un ministre jau prognozē pretestību.

 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apkopojusi informāciju par regulēto elektronisko sakaru pakalpojumu rādītājiem 2018. gadā, kas ļauj secināt, ka trijos gados Latvijā mobilais internets kļuvis divreiz ātrāks. Analizējot 2018.gada mērījumu rezultātus, secināts, ka vidēji lejuplādes ātruma rādītāji visu trīs mobilo operatoru 4G pieslēguma tīklos tiek nodrošināti teicamā kvalitātē. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šī parametra rādītāji ir paaugstinājušies, vai saglabājušies stabili.

 

Latvijā populārākās narkotikas ir marihuāna. Līdz ar to pieaug tās audzēšanas gadījumu skaits. Iekšlietu ministrijas informācija arī liecina, ka melnajā tirgū pieaug bīstamās vielas heroīna aizvietotāju īpatsvars, kas ir daudz spēcīgāka viela, tāpēc būtiski pieaug pārdozēšanas gadījumu skaits. Aizliegtās vielas visbiežāk lieto vīrieši.

 

Decembrī Carnikavā atklāta Latvijas garākā promenāde uz jūru, kas izveidota piejūras dabas parkā, nenozāģējot kokus. Promenād ir 1,8 kilometrus gara, ko nākotnē to plānots papildināt ar apgaismojumu.

 

Lietuvas Centrālā vēlēšanu komisija oficiāli paziņojusi maijā gaidāmo prezidenta vēlēšanu kandidātu sarakstu un izsniegusi kandidāta apliecības. Lietuvas prezidenta vēlēšanas notiks 12.maijā. Ja nevienam kandidātam neizdosies iegūt vairāk par pusi balsu, 26.maijā notiks vēlēšanu otrā kārta. Pašreizējai prezidentei Daļai Grībauskaitei konstitūcija liedz kandidēt uz trešo pilnvaru termiņu pēc kārtas.

 

Avots:   LETA