Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-15-2

Saeimas Eiropas lietu komisijā šodien diskutēja par imigrantu sekundārās plūsmas starp Eiropas Savienības dalībvalstīm iespējamās mazināšanas ietekmi uz Latviju. Piemēram, deputāts Edvīns Šnore norādīja, ka no Latvijas aizbrauc ap 90% no mūsu valstij iedalītajiem migrantiem, tāpēc ir jautājumi par šīs ieceres ietekmi uz Latviju, piemēram, vai plānots paredzēt kādus sodus, ja šie cilvēki netiks noturēti valstī.
Tikmēr partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas deputāte Lolita Čigāne norādīja, ka jau pašlaik Dublinas regula nosaka, ka patvēruma meklētājiem ir jāuzturas tajā valstī, kur viņi sākotnēji iesnieguši prasību patvēruma piešķiršanai.
Tiek norādīts, ka gaidāmajā Eiropadomes sanāksmē Latvijas nostāja paredz atbalstu migrācijas visvairāk skartajām dalībvalstīm, tāpat mūsu valsts ir atvērta jaunām iniciatīvām.
Eiropadomes samits notiks 28. un 29.jūnijā un Latviju tajā pārstāvēs Ministru prezidents Māris Kučinskis.

 

Patērētāju pārliecības indekss Francijā šā gada jūnijā negaidīti samazinājies līdz 97 punktiem, salīdzinot ar 99 punktiem maijā, tādējādi reģistrēts zemākais līmenis kopš 2016.gada augusta, ziņo valsts statistikas birojs. Kritums pārsteidzis analītiķus, kuri prognozēja, ka indekss saglabāsies nemainīgs. Tāpat Francijā pasliktinājušās mājsaimniecību prognozes savām uzkrājumu veidošanas iespējām, kā arī patērētāju novērtējums un prognozes dzīves līmenim.

 

Savvaļas ugunsgrēka dēļ Lielbritānijā netālu no Mančestras evakuētas desmitiem māju, un armija ir gatava iesaistīties un palīdzēt ugunsdzēsējiem. Neviens cilvēks ugunsgrēkā nav cietis.
Ugunsgrēks turpina izplesties tīrelī uz austrumiem no Mančestras, un policija pasludinājusi to par “lielu incidentu”. Pašreiz ar liesmām cīnās 50 ugunsdzēsēji ar desmit ugunsdzēsēju mašīnām.

 

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko šodien sasniedza Lielbritānijā notiekošā Īstbornas “Premier” sērijas turnīra ceturtdaļfinālu ar 6-1, 6-2 uzvarot pasaules 28.raketi rumānieti Mihaelu Buzar-nesku.

 

 

 

Avots:   LETA