Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-15-2

Prokuratūra ir sākusi kriminālvajāšanu pret kukuļošanā apsūdzēto Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu. Lēmums par kriminālvajāšanas uzsākšanu pieņemts pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja iesnieguma. Plašāka informācija par šo lēmumu tiks sniegta preses brīfingā, kas paredzēts rītdien Ģenerālprokuratūras telpās.

Ja 1% no bērnu-iemaksu veicēju algas tiktu novirzīts vecākiem -pensionāriem, pensiju speciālā budžeta ieņēmumi samazinātos par 24,6 miljoniem eiro gadā, pausts Labklājības ministrijas informatīvajā ziņojumā par senioru dzīves kvalitātes uzlabošanu.  Saskaņā ar Labklājības ministrijas  aprēķiniem, ieviešot šādu risinājumu, vidējā vecuma pensijas piemaksa vidēji uz visiem vecuma pensijas saņēmējiem 2020. un 2021.gadā būtu 55,8 eiro gadā.

Atsevišķas personas vai personu grupas varētu vēlēties izmantot gaidāmo Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku norisi kā platformu individuālas atpazīstamības un popularitātes gūšanai, tajā skaitā saistībā ar rudenī gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām, secinājusi Drošības policija. Dienesta rīcībā nav informācijas par konkrētām provokācijām saistībā ar gaidāmo Dziesmu un deju svētku norisi. Terorisma draudu līmenis Latvijā patlaban ir zems, un dienesta rīcībā esošā informācija neliecina par nepieciešamību šo līmeni pašlaik paaugstināt.

Ar katru gadu pielāgot skolas Dziesmu un deju svētku dalībnieku izmitināšanai kļūst arvien grūtāk, jo mācību iestādes nav viesnīcas, taču prasības ir gandrīz tādas pašas, šādu viedokli pauda Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un Deju svētku Rīgas domes rīcības komitejas vadītājs Andris Ameriks. Kopumā dalībnieki tiks izmitināti 61 pašvaldības pārziņā esošā skolā, kas ir lielākais piesaistīto skolu skaits pēdējo gadu laikā.

Šodien pusdienlaikā pirms iebraukšanas Jūrmalā izveidojies sastrēgums, tādēļ pašvaldība aicina braucējus neveidot drūzmu pie iebraukšanas maksas punkta un caurlaides iegādāties elektroniski. Pašvaldība atgādina, ka iebraukšanas maksu var samaksāt arī pēc iebraukšanas īpaša režīma zonā. Viens caurlaižu iegādes automāts ir pieejams Majoru stāvlaukumā pie Jūrmalas Tūrisma informācijas centra. Tuvākajā laikā caurlaižu iegādes automāti tiks izvietoti arī citviet pilsētā.

Gada laikā apmēram 25 cilvēki gūst smadzeņu bojājumus, lecot ūdenī uz galvas, šodien kampaņas “Pārgalvis= Bezgalvis” atklāšanā sacīja mugurkaula ķirurgs Artis Gulbis. Viņš  uzsvēra, ka vairāk nekā 90% gadījumu, kad trauma gūta, lecot uz galvas ūdenī, cietušie bijuši jaunāki par 30 gadiem. Arī veselības ministre Anda Čakša kampaņas atklāšanā norādīja, ka īpaša uzmanība, peldoties vai nodarbojoties ar citām fiziskām aktivitātēm, jāpievērš drošībai. Vienlaikus ministre arī uzsvēra, ka alkohols nav “draugs” nevienai fiziskai aktivitātei, jo tās ir saistītas ar precizitāti un drošību.

Aizputes ūdenstornis tūrisma vajadzībām ir pārbūvēts par skatu torni, kas savas durvis apmeklētājiem vērs rītdien. 1960.gadā būvētais baltais ķieģeļu tornis ir viens no padomju industriālā mantojuma objektiem, kas tagad kļuvis par vietu, no kuras var aplūkot mazpilsētu no jauna skatu punkta.

Aizvadītajā diennaktī Valsts robežsardze atklāja 76 likumpārkāpējus, tostarp kādu futbola fanu no Marokas ar viltotiem dokumentiem. Marokas pilsonis ar vilcienu ieceļojan o Krievijas. Viņš bija pasaules futbola čempionāta līdzjutējs, fana ID kartes turētājs, kurš uzrādīja viltotu Beļģijas Karalistes identitātes karti.

Avots: LETA