Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-18-1

Domājot par skolu tīkla sakārtošanu, pašvaldības pieņēmušas lēmumus par 59 izglītības iestāžu reorganizāciju vai likvidāciju. Līdz jaunajam mācību gadam izglītības pakāpi mainīs 11 izglītības iestādes , vairākas  tiks apvienotas un virkne slēgtas. IZM vairākkārt ir uzsvērusi, ka tikai matemātiski aprēķini un īslaicīgi ekonomiski ieguvumi nevar kalpot par pamatu lēmumu pieņemšanai likvidēt izglītības iestādi. Skolu tīkla sakārtošana jāskata kopsakarā ar novadu attīstības stratēģiju, norāda ministrija.

Tieslietu ministrija Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieces amatam uz vēl vienu termiņu virza esošo vadītāju Ilonu Spuri. Viņa šajā amatā ir kopš 2013.gada jūlija. Iepriekš Spure ieņēma Ieslodzījuma vietu pārvaldes Resocializācijas dienesta priekšnieces amatu.

Datu valsts inspekcija sākot no šodienas  par vienu stundu pagarinājusi savu telefonkonsultāciju sniegšanas laiku. To skaidro ar pieaugošo  sabiedrības interesi par Vispārīgās datu aizsardzības regulas piemērošanu datu apstrādes jautājumos.

Gaidāms, ka Lietuva pēc sašķidrinātās gāzes termināļa kuģa nomas līguma beigām 2024.gadā šo kuģi izpirks,  paziņoja Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis. Pētījumā  konstatēts, ka Lietuvai visizdevīgākais variants būtu pēc līguma termiņa beigām kuģi izpirkt, nedaudz mazāk izdevīgs variants būtu pagarināt nomas līgumu vēl uz 20 gadiem.

ASV prezidents Donalds Tramps šodien bija izvairīgs par to, kad varētu notikt uzbrukums Sīrijai, sakot, ka tas var notikt “ļoti drīz vai arī nepavisam ne tik drīz”. Trampa pēdējie paziņojumi ir zināma atvirzīšanās no iepriekšējās dienas kareivīgajiem tvītiem, kuros viņš Sīrijai un tās sabiedrotajai Krievijai draudēja, ka uzbrukums Sīrijai, kā to varēja saprast, gaidāms pavisam drīz un ir nenovēršams.

 Egejas jūrā šodien, atgriežoties no Turcijas iznīcinātāju pārtveršanas misijas, avarējis Grieķijas reaktīvais iznīcinātājs, un tā pilots gājis bojā. “Mēs joprojām nezinām, vai notika sadursme ar Turcijas gaisa spēkiem,” atzina amatpersona. Kara lidmašīna pazudusi īsi pirms nosēšanās lidlaukā Skiras salā, Egejas jūras centrālajā daļā. Grieķijas iznīcinātāji regulāri tiek pacelti gaisā, lai pārtvertu Turcijas iznīcinātājus, kas ielidojuši Grieķijas gaisa telpā. Incidents noticis laikā, kad palielinājusies spriedze Grieķijas un Turcijas attiecībās.

Avots:LETA