Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-18-1

Latvijā paredzama audzēju izvirzīšanās pirmajā vietā kā mirstības izraisītājam, prognozē  Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas onkoloģe-ķīmijterapeite Signe Plāte. Viņa skaidroja, ka Latvijā ik gadu tiek diagnosticēti 10 000 jaunu onkoloģisku saslimšanas gadījumu. Latvijas Onkologu asociācijas prezidents Jānis Eglītis sacīja, ka nākamo 20 gadu laikā pasaulē dramatiski pieaugs saslimšanas no vēža.  Latvijā gan gadījumu skaita pieaugums nebūšot dramatisks, bet gan stabils, atvieglojot nepieciešamo finanšu līdzekļu aprēķināšanu nākotnē. Eglītis uzskata, ka Latvijā viens no būtiskajiem trūkumiem ir vājas skrīninga programmas.

Elektrotransportlīdzekļu uzlādes pakalpojuma maksa ātrās uzlādes staciju tīklā būs 15 centi minūtē ar pievienotās vērtības nodokli, šodien  lēma valdība. Līdz 2022.gadam visā Latvijas teritorijā paredzēts izveidot līdz 150 elektrotransportlīdzekļu līdzstrāvas ātrās uzlādes staciju.

Ēkas pirmsavārijas stāvokļa dēļ, Rīgā, Ūnijas ielā 49, esošās sociālās mājas iedzīvotāji tiks pārvietoti uz citām telpām, lēmusi Rīgas domes komiteja. Šajā ēkā  atrodas 27 dzīvokļi, kuros dzīvo aptuveni 40 cilvēku. Pēc cilvēku pārvietošanas, ēkai tiks izstrādāts pārbūves projekts un tā tiks atjaunota.   Pavisam  Rīgā  apzinātas 3407 ģimenes, kuras gaida rindā uz pašvaldības piešķirtām telpām dzīvošanai.

Vācijas uzņēmums , kas savā interneta vietnē apkopo citu vietņu publicētus mēbelētu dzīvokļu izīrēšanas piedāvājumus no visas pasaules, publiskojis pētījumu par pirmā mēneša dzīvošanas izmaksām  80 dažādās pasaules pilsētās, un Rīga šajā sarakstā ierindojusies 76.vietā. Apkopotie dati liecina, ka pirmā mēneša  izmaksas pēc pārcelšanās uz Latvijas galvaspilsētu veido 795 eiro, līdz ar to Rīga šajā ziņā ir piektā lētākā pilsēta no pētījumā aptvertajām pilsētām. Par lētāko pilsētu atzīta  Kaira (560 eiro), tai  seko Bengalūru, Bukareste un Budapešta. Savukārt dārgākā pilsēta šajā aspektā ir Dubaija, kurā pirmajā mēnesī pēc pārcelšanās izmaksas ir 3632 eiro. Tai seko Oklenda , Sanfrancisko , Ņujorka, bet dārgāko pilsētu piecinieku ar 2738 eiro noslēdz Londona.

Saeimas  komisija izskatīšanai trešajā lasījumā nodod likumprojektu par grozījumiem Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kas paredz virkni izmaiņu, tostarp aizliegumu nedzemdējušam sievietēm ziedot olšūnas. Šis aizliegums jau iepriekš raisījis vairākas protesta akcijas pie parlamenta ēkas, solot  rīkot arī jaunus protestus, ja Saeima šo  aizliegumu centīsies ieviest likumā.

Krievija ir izveidojusi plašu tīklu ar ietekmes aģentiem dažādās Eiropas Savienības  valstīs, lai ietekmētu valstu demokrātiskos procesus,  norādīja Igaunijas Ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs. Viņš uzsvēra, ka šos cilvēkus kontrolē Krievija, piedāvājot viņiem resursus un ietekmi, kā arī finansiālu palīdzību un biznesa iespējas. Šajā tīklā ietilpst politiķi, akadēmiķi un žurnālisti un Kremļa atbalstītie politiķi ir gan labējā, gan kreisajā politiskajā spektrā.

Šveicē pēkšņa vētra aizvadītajā naktī pārpludinājusi Lozannu un tuvējos apgabalus, kur ūdens līmenis ielās cilvēkiem sniedzies līdz ceļiem. Neviens cilvēks nav cietis, bet plūdi izkustinājuši kanalizācijas atveru vākus uz ielām, un dzelzceļa stacijā kāpnes un eskalatori uz mirkli pārvērtušies ūdenskritumos. Pārplūduši arī vairāki veikali. Pilsētas iedzīvotāji 2000 reižu zvanījuši glābšanas dienestam, ziņojot par nolauztiem kokiem, aizsprostotām ielām un pārplūdušām ēkām.

Avots:LETA