Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Augusta pirmās dekādes vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +15,1 grāds jeb 2,3 grādi zem normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Tik vēss laiks augusta sākumā šajā gadsimtā piedzīvots pirmo reizi. 21.gadsimta aukstākā augusta tituls pagaidām pieder 2012.gadam – toreiz mēneša vidējā gaisa temperatūra bija +15,9 grādi.
Šomēnes labots 21 minimālās gaisa temperatūras rekords, un tik daudz aukstuma rekordu augustā pēdējos gados nav bijis.

Valsts prezidents Egils Levits uzsver nepieciešamību stiprināt latviešu valodas lietojumu sabiedrībā.
Šodien prezidents tikās ar Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas valdi, lai pārrunātu latviešu valodas pozīcijas topošajā “Skola2030” mācību saturā un iespēju stiprināt latviešu valodu valstiskā līmenī.
Par absurdu valsts prezidents nodēvēja situāciju, kurā valsts valodas lietojuma līmenis ir 60%.

Latvijas skolēni Starptautiskajā informātikas olimpiāde ieguvuši divas bronzas medaļas.
Kopumā par medaļām olimpiādē, kas no 4. līdz 11.augustam notika Baku, Azerbaidžānā, cīnījās 325 dalībnieki no vairāk nekā 80 valstīm, tai skaitā arī ASV, Ķīnas, Japānas un Korejas. Sarežģītā sacensībā Matīss Kristiņš no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas un Kārlis Šusters no RTU Inženierzinātņu vidusskolas saņēma bronzas medaļas.

Ģimenes ārstu skaits valstī jau gadiem ir nepietiekams, īpaši laukos, un patlaban par efektīvāko šīs problēmas risināšanā tiek atzīts papildu maksājums ārstu praksēm par darbu laukos, uzskata Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas Jauno ģimenes ārstu nodaļas vadītājs ģimenes ārsts Ainis Dzalbs.
Ārsts informēja, ka šobrīd Latvijas laukos oficiāli brīvas ir 18 ģimenes ārstu prakses vietas. Vidēji ģimenes ārsta praksē ir ap 1500 pacientu, tātad šobrīd primārās veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas grūtības varētu būt ap 27 000 cilvēku, lēsa Dzalbs.

Igaunijā vāc parakstus par prasību slēgt ar Krieviju saistītos ziņu portālus “Sputņik” un “Baltnews”.
Petīcijā aicināts izstrādāt tiesību normas, lai Igaunijas nacionālajā domēnā .ee nevarētu reģistrēt ārvalstu atbalstītas tīmekļa vietnes, kuras “cenšas uzkurināt sabiedrībā konfliktus, izplata neobjektīvu vai šķeltniecisku informāciju vai naidīgu propagandu”.
Ja petīciju līdz 10.septembrim būs parakstījuši vismaz 1000 cilvēku, tajā izvirzītā prasība būs jāizskata Igaunijas parlamentam.

Igaunija attiecībās ar Savienotajām Valstīm par savu galveno stratēģisko mērķi uzskata nodrošināt ASV aktīvu iesaistīšanos visos apsektos, lai garantētu Igaunijas drošību, liecina dokuments, ko Igaunijas Ārlietu ministrija iesniegusi valdībai.
Dokumentā arī pievērsta uzmanība strupceļam, kādā nonākušas ASV un Eiropas Savienības (ES) attiecības, kā piemērus minot domstarpības par tirdzniecību un attieksmi pret Irānas kodolvienošanos.
Memorandā uzsvērts, ka transatlantisko attiecību vājināšanās vispirms apdraud galvenokārt mazās valstis perifērijā un tādēļ ASV iesaistīšanās Eiropas drošības garantēšanā ir būtiska.

Zemes nogruvumā Mjanmas dienvidos gājuši bojā 59 cilvēki un tūkstošiem cilvēku plūdu dēļ bijuši spiesti pamest savas mājas.
Evakuācijas centros patvērušies vairāk nekā 80 000 cilvēku.
Video, kas uzņemts ar bezpilota lidaparātu, redzams, ka daudzviet virs ūdens slejas vairs tikai māju jumti. Izskaloti arī daudzi ceļi, apgrūtinot avārijas dienestu darbu.
Vides un klimata eksperti 2015.gadā atzina Mjanmu par valsti, kuru visvairāk skar ekstrēmi laikapstākļi. Togad vairāk nekā 100 cilvēku gāja bojā plūdos.

Avots:LETA