Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_5

Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems pieļauj, ka “tehniskas aizķeršanās” gadījumā Saeimā balsojums par viņa piedāvātās valdības apstiprināšanu varētu notikt arī pirmdien, 10.decembrī nevis piektdien, kā bija iecerēts. Šādu pieļāvumu Gobzems pauda, komentējot “Jaunās Vienotības”  ieceri lēmumu par iespēju piedalīties Gobzema valdībā pieņemt vien pirmdien, vienlaikus norādot, ka Jaunās Vienotības visi deputāti pašlaik nav uz vietas un ir prombūtnē.
Sākotnēji šodien bija paredzētas piecu tā dēvēto labēji centrisko partiju kopīgās sarunas, taču tās tika atceltas. Gobzems skaidro, ka tas saistīts ar nepieciešamību vēl “iziet visus sarunu apļus” neformālās tikšanās, piemēram, vēl esot jānorunā tikšanās ar Jauno konservatīvo partiju un Jaunās Vienotības frakciju. Gobzems pieļauj, ka piecu partiju kopīgā saruna varētu notikt rīt, 6.decembrī, vai piektdien.

 

Valsts kontrole analizēs simtgades programmas tēriņus 2018.gadā, bet nevērtēs “atsevišķu mākslinieku” honorārus, norāda valsts kontroliere Elita Krūmiņa, informējot, ka revīzijas iestāde auditu publiskos nākamā gada otrajā pusē. Simtgades svinībām no 2017. līdz 2021.gadam indikatīvi atvēlēti 59,1 miljons eiro, no kuriem 2017.gadā izlietoti 13,2 miljoni eiro. Valsts kontrolē atzīst, ka 2017.gadā izlietotais finansējums kopumā ir pārsniedzis plānoto.

 

Latvijā 45% iedzīvotāju pēdējā gada laikā ir kavējuši rēķinu apmaksu, kamēr tie ir 39% iedzīvotāju, bet Igaunijā – 32%. Vienlaikus aptaujā secināts Eiropā lielākais iedzīvotāju īpatsvars, kuri pēdējā gada laikā vienu vai vairākas reizes ir kavējuši rēķinu apmaksu, ir Grieķijā – 66%. Lai nomaksātu rēķinus, liela daļa iedzīvotāju aizņemas naudu ne tikai no finanšu iestādēm, bet arī no draugiem un radiniekiem.

 

Francijas valdība plāno apsvērt, vai neatjaunot īpašo nodokli augstu ienākumu guvējiem, ko pieprasa tā dēvētā dzelteno vestu kustība, paziņojis kāds Francijas valdības pārstāvis, norādot, ka tā dēvētā bagātības nodokļa atjaunošana pagaidām gan vēl nav valdības dienaskārtībā. “Bagātības nodokļa” atcelšana bija viens no galvenajiem pašreizējā centriskā prezidenta Emanuela Makrona priekšvēlēšanu kampaņas solījumiem, viņam apgalvojot, ka tas ļaušot piesaistīt Francijai investorus.

 

Pāreja uz elektrisko automobiļu izmantošanu liktu Vācijas uzņēmumiem ilgtermiņā likvidēt aptuveni 114 000 darbvietu, liecina publiskotais Vācijas Nodarbinātības izpētes institūta ziņojums, kurā norādīts, ka vissmagāk tiktu ietekmēta Vācijas automašīnu ražošanas nozare, kurā nāktos likvidēt 83 000 darbvietu. Vācijas auto ražošanas nozarē šobrīd ir nodarbināti vairāk nekā 800 000 cilvēku. Institūta pētījums balstīts uz pieņēmumu, ka elektrisko auto tirgus daļa līdz 2035.gadam sasniedz 23%.

 

Šodien Rātslaukumā iedegta viena no pilsētas galvenajām Ziemassvētku eglēm. Piebilstams, ka šogad festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš” sāksies 7.decembrī un turpināsies līdz 13.janvārim. Tajā būs apskatāmi profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidoti vides objekti, kopumā 39.

 

 

 

 

 

Avots:    LETA