Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Tuvojoties olimpiskajām spēlēm Tokijā Rīga var kļūt par veiksmīgu savienotājpilsētu Baltijas reģionā, šodien Tokijā tikšanās laikā Japānas zemes, infrastruktūras, transporta un tūrisma ministru Keiči Iši sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis. Abas puses bija vienisprātis par nepieciešamību intensificēt sadarbību starp Latviju un Japānu tūrisma jomā, tādējādi veicinot ceļotāju plūsmas palielināšanos. No Japānas puses tika norādīts, ka Baltijas valstis, tostarp Latvija, kā arī Skandināvijas valstis šobrīd ir ļoti interesants reģions ceļotājiem no Japānas.

Lietuvas valdība trešdien nolēma atjaunot nojaukto Mažeiķu-Reņģes dzelzceļa posmu, kā arī uzdeva valsts dzelzceļa uzņēmumam pārsūdzēt Eiropas Komisijas noteikto gandrīz 28 miljonu eiro sodu par šī dzelzceļa posma nojaukšanu. Eiropas Komisija  2.oktobrī paziņoja, ka nosaka Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmumam nepilnu 28 miljonu eiro naudassodu par konkurences ierobežošanu, nojaucot šo sliežu ceļa posmu.

Šodien no manevrēšanas ceļa Šeremetjevas lidostā Maskavā izslīdējusi Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” pasažieru lidmašīna. Visi pasažieri tika nogādāti lidostas terminālī. Neviens pasažieris nav guvis savainojumus, kā arī lidmašīnai nav novērojami nekādi vizuāli defekti. Lidmašīnai pēc aizvilkšanas uz stāvvietu tiks veiktas papildu pārbaudes. Šeremetjevas lidosta notikušo nav komentējusi.

Kukuļņemšanā apsūdzētais bijušais Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora vietnieks Vladimirs Vaškevičs sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sācis vākt parakstus par Latvijas specdienestu apvienošanu. Viņš skaidroja, ka Latvijā darbojas trīs iestādes, kas atbild par valsts drošību – Drošības policija, Satversmes aizsardzības birojs un Militārās izlūkošanas un drošības dienests. Vaškeviča ieskatā šo iestāžu darbība lielā mērā dublējas, kā rezultātā mazinās darba efektivitāte un rodas smags noslogojums valsts budžetam.

Aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim  vizītē Baltkrievijā apstiprināts, ka Krievijas militārās vienības pēc rudenī notikušajām mācībām “Zapad 2017”, ir pilnībā pametušas Baltkrieviju. Bergmanis aģentūrai LETA pa tālruni no Baltkrievijas vēlreiz atzinīgi novērtēja atļauju uz Baltkrieviju “Zapad” laikā nosūtīt papildu Latvijas novērotājus. Turklāt Latvija bija vienīgā NATO dalībvalsts ar papildu novērotājiem.

Eiropas Komisija  piedāvā ieviest Eiropas Savienības ekonomikas un finanšu ministra amatu, savukārt Eiropas Stabilitātes mehānismu aizstāt ar Eiropas Monetāro fondu, paredz šodien Briselē žurnālistiem prezentētais Eiropas Komisijas   piedāvājums Eiropas ekonomikas un monetārās savienības padziļināšanai.

«SEB banka» piešķīrusi vairāk nekā 100 miljonu eiro ilgtermiņa aizdevumu tirdzniecības centra «Akropole» būvniecībai Rīgā, Maskavas ielā, pavēstīja bankas ārējās komunikācijas vadītājs Mārtiņš Panke. Viņš atzīmēja, ka tirdzniecības centra «Akropole» būvniecībai piešķirtais aizdevums ir šā gada apjomīgākais darījums Latvijā nekustamo īpašumu nozarē un viens no lielākajiem Latvijā noslēgtajiem finansēšanas darījumiem.

Latvijas Teātra Zelta fondā, kurā patlaban ir 15 skatuves mākslinieki vecmeistari un ar teātra mākslu saistīti cilvēki, tiks uzņemta Latvijas Nacionālās operas soliste Solveiga Raja un Latvijas Leļļu teātra aktrise Silvija Bitere. Latvijas Nacionālās operas un baleta Beletāžas zālē 10.decembrī notiks Zelta fonda dalībnieku godināšanas vakars.

Avots: LETA