Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, sveicot Valsts drošības dienestu simtajā jubilejā, uzsvēra, ka ir jābūt lielai ticībai Latvijas valstij un lielam iekšējam spēkam, lai spētu veikt šādu darbu, kas ikdienā plašākai sabiedrībai visbiežāk paliek neredzams, reti saņemot publisku “paldies”. Saeimas priekšsēdētāja sacīja, ka pēdējo gadu laikā dienesta darbībā ir vērojams pozitīvs kāpums – tas tiek veiksmīgi vadīts, dienests attīstās, kā arī notiek aktīva sadarbība ar ārvalstu partnerdienestiem.

Arī turpmākajos mēnešos Latvijas preču eksporta attīstību turpinās ietekmēt vājāka pasaules ekonomikas izaugsme, prognozē Finanšu ministrija, komentējot jaunākos eksporta datus. Ministrijā atzīmēja, ka Latvijas preču eksports šā gada jūnijā, salīdzinot ar pagājušā gada jūniju, samazinājies par 8,2%, kas ir straujākais eksporta kritums kopš 2016.gada janvāra.

Jaunās konservatīvās partijas Saeimas deputāts un pārstāvis koalīcijas nodokļu politikas attīstības komitejā Gatis Eglītis optimistiski vērtē iespēju vienoties par minimālās algas un ar nodokļiem neapliekamā ieņēmumu minimuma paaugstināšanu 500 eiro apmērā no 2020.gada. Vaicāts, vai situācijā, kad pārējie koalīcijas partneri nesteidz paust atbalstu konkrētajiem skaitļiem, būs jāmeklē kompromiss, Eglītis norādīja, ka partija “pilnībā pieturās” pie augstāk minētajiem uzstādījumiem, kas ir minēti politiskā spēka programmā un kuru mērķis ir sociālās netaisnības mazināšana.

Pastāv iespēja pavisam tuvā nākotnē veikt Valsts Sociālo aprūpes centru digitalizāciju, kas aizvietotu papīru birokrātiju un radītu viegli pārskatāmu klientu stāvokļa novērošanu un izvērtēšanu. Šodien, labklājības ministre Ramona Petraviča aicināja uz sarunu visu piecu Valsts Sociālo aprūpes centru  un to 26 filiāļu direktorus, lai dalītos savā pieredzē, ko guvusi plānoti un neplānoti viesojoties centros un runājot ar to personālu un klientiem par sadzīves apstākļiem un aktuālām problēmām.

Par jauno Latvijas vēstnieku Azerbaidžānā kļūs Dainis Garančs, savukārt jaunā vēstniece Nīderlandē būs Aiga Liepiņa, Latvijas vēstnieks NATO būs Edgars Skuja, informē Valsts prezidenta kanceleja. Kā ziņots, 1.augustā Valsts prezidents Egils Levits svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniedza akreditācijas vēstules jaunajam Latvijas vēstniekam Beļģijā Andrim Razānam, vēstniekam Baltkrievijā Einaram Semanim, vēstniekam ASV Mārim Selgam un vēstniekam Lietuvā Indulim Bērziņam.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja šogad janvārī aizturētais Iekšējās drošības biroja vecākais inspektors apsūdzēts par kukuļa pieprasīšanu vismaz 26 000 eiro apmērā. Saskaņā ar apsūdzību notikumi risinājās pērnā gada nogalē un šā gada sākumā, kad apsūdzētais, izmantojot savu dienesta stāvokli, piedāvāja juridiskās personas pārstāvim palīdzēt atgūt parādu no kāda cita uzņēmuma, pieprasot kukuli lielā apmērā, informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska. Persona atteicās dot kukuli.

“Neatkarīgo deputātu frakcija” nemainīs savu viedokli un nav gatava atbalstīt Sandra Bergmaņa ievēlēšanu vicemēra amatā, taču par Annas Vladovas kandidatūru ir gatava diskutēt.Frakcijas vadītājs Valērijs Petrovs aģentūrai LETA pauda viedokli, ka “Saskaņas” izvirzītās prasības “ir iepriecinošas”, jo parāda partijas patiesās intereses. “Ir skaidri redzams, ka iedzīvotāju intereses viņiem ir vienaldzīgas un viņus interesē tikai amati,” kritisks bija Petrovs.

Starp Eiropas Savienības valstīm Lietuvā un Latvijā ir vislielākais noslīkušo cilvēku skaits uz 100 000 iedzīvotāju, liecina Eiropas Savienības statistikas pārvaldes “Eurostat” šodien publicētie dati.  Eiropas Savienības  vidējais rādītājs ir 1,1 nāves gadījums no nejaušas noslīkšanas uz 100 000 iedzīvotāju, bet tas ir ievērojami augstāks Lietuvā un Latvijā – attiecīgi 6,5 un 6,1. Igaunija pēc šī rādītāja ir ceturtajā vietā.

NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā dienējušo Nīderlands lidotāju tuviniekus savulaik pa telefonu mēģinājuši iebiedēt anonīmi zvanītāji, kas runājuši angļu valodā ar krievu akcentu, šodien vēsta Nīderlandes laikraksts “De Telegraaf”. Tādi telefona zvani sākušies pēc tam, kad lidotāji zvanījuši uz mājām no saviem tālruņiem, raksta avīze, norādot, ka šobrīd misijas karavīriem vairs nav atļauts sazināties ar mājiniekiem pa publiski pieejamiem tīkliem un viņi var izmantot tikai priekšapmaksas programmu un vietējo SIM karti.

Itālijas labējā partija “Līga” šodien paziņoja, ka Itālijas Senātā rosinās neuzticības balsojumu premjerministram Džuzepem Kontem, tādējādi cenšoties panākt valdības sabrukumu un ārkārtas vēlēšanu izsludināšanu. Iekšlietu ministrs un partijas līderis Mateo Salvīni ceturtdien aicināja Konti atkāpties un paziņoja, ka ārkārtas vēlēšanas ir “vienīgā alternatīva” pašreizējai Itālijas valdības koalīcijai, ko “Līga” veido kopā ar populistisko Pieczvaigžņu kustību.

ASV republikāņu kontrolētā Senāta spīkers Mičs Makonels paziņojis, ka neatsauks deputātus no vasaras atvaļinājuma, lai pieņemtu ieroču kontroles likumu grozījumus. Ieroču kontroles grozījumi tiek pieprasīti pēc tam, kad kārtējās divās masu apšaudēs ASV pagājušajā nedēļas nogalē gāja bojā 31 cilvēks.

Šīsdienas vakarā sabiedriskais transports Rīgā kavē līdz pusstundai. Sastrēgumu karte  liecina, ka vairākās vietās pilsētā izveidojušies sastrēgumi, piemēram, uz Salu tilta un Kārļa Ulmaņa gatves, virzienā uz Pārdaugavu, kā arī uz Vienības gatves.  Sastrēgumi izveidojušies arī citās ielās Rīgā.

Avots: LETA