Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Stipra Satversmes tiesa ir viens no stipras valsts pamatiem, un tai jābūt gatavai aktīvi strādāt arī turpmāk, lai nostiprinātu tiesiskumu un demokrātiskās vērtības Latvijas sabiedrībā, apmeklējot Satversmes tiesu un tiekoties ar Satversmes tiesas tiesnešiem, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Lai sāktu konkrētas procedūras attiecībā uz darbu ārlietu dienestā, partijas “Vienotība” frakcijas vadītājai Solvitai Āboltiņai vispirms būtu jānoliek Saeimas deputātes mandāts, žurnālistiem  sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Viņš skaidroja, ka pēc tam, kad deputāte noliks mandātu, tiks pabeigta procedūra par viņas atgriešanos diplomātiskajā dienestā.

No 13.oktobra līdz 15.oktobrim sadarbības stiprināšanas sarunās Milānas apkaimē pulcēsies vairāk nekā 20 aktīvi jaunu un topošu diasporas organizāciju pārstāvji no visas Eiropas un tās austrumu kaimiņu reģiona, lai veidotu ciešākas saiknes gan starp diasporas latviešu organizācijām, gan ar partneriem Latvijā. Sadarbības seminārā tiksies aktīvi latvieši no Norvēģijas līdz pat Turcijai un Izraēlai

2008.gadā nojauktā Mažeiķu-Reņģes dzelzceļa posma atjaunošana starp Lietuvu un Latviju acīmredzot ir nenovēršama, intervijā Lietuvas sabiedriskajam radio šodien norādījusi prezidente Daļa Grībauskaite, komentējot Eiropas Komisijas lēmumu noteikt Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmumam “Lietuvos geležinkeliai” 28 miljonu eiro naudassodu par konkurences ierobežošanu dzelzceļa kravu pārvadājumu tirgū, likvidējot šo sliežu ceļu.

Peldētapmācība Ventspils olimpiskā centra peldbaseinā, kur pagājušajā nedēļā apmācības laikā gāja bojā četrus gadus vecs zēns,  īstenota bez licences. To Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” atzina Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča. Centrs esot plānojis izņemt pašvaldībā nepieciešamo licenci, taču līdz šim tas nav izdarīts.

Eiropas Dzimumu līdztiesības indeksā Latvija ar 57,9 punktiem, ierindojas 17.vietā starp 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm. Tas ir par 17 punktiem augstāks rādītājs nekā 2012.gadā, turklāt Latvija ir viena no četrām dalībvalstīm, kurā rādītāji ir uzlabojušies visās sešās indeksa jomās – zināšanas, nauda, darbs, vara, laiks, veselība.

Eiropas Savienība aicinājusi, risinot Katalonijas krīzi, “pilnībā ievērot Spānijas konstitucionālo kārtību”. Krīzē, kuru izraisījis 1.oktobrī notikušais Katalonijas neatkarības referendums, kas tika sarīkot, ignorējot Spānijas tiesas atzinumu, ka tas esot antikonstitucionāls, Brisele paudusi stingru atbalstu Madrides centrālajai valdībai, taču aicinājusi uz dialogu, lai atrisinātu situāciju, kas draud satricināt visu Eiropas Savienību.

Spānijas valdība vienojusies ar lielāko opozīcijas partiju – sociālistiem – izvērtēt konstitucionālās reformas iespējas, lai atrisinātu Katalonijas krīzi. Parlamentā tiks izveidota komisija, kurai sešu mēnešu laikā jāizvērtē pilnvaru sadalījums starp centrālo valdību un reģioniem. Tam sekos 1978.gada konstitūcijas pārskatīšana, piedāvājot jaunas attiecības starp Kataloniju un pārējo Spāniju.

Avots: LETA