Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-18-1

“ABLV Bank” klientiem garantētajās atlīdzībās līdz šim izmaksāti 103 miljoni eiro. No 5722 klientiem, kas saņēmuši valsts garantēto atlīdzību, 4406 ir bijuši vietējie Latvijas iedzīvotāji vai juridiskās personas. Savukārt 1316 ir bijuši starptautiskie klienti.

Kalnciema kvartāla īpašnieki ar vairākām sabiedriskām organizācijām un apkaimes iedzīvotājiem nolēmuši dibināt Āgenskalna tirgus atbalsta biedrību. Biedrības galvenais uzdevums būs sabiedrības interešu nodrošināšana un iesaiste tirgus rekonstrukcijas laikā, kā arī apkaimē kopumā. Kalnciema kvartāla īpašnieki uzskata, ka šāda mēroga pilsētvides projektu iespējams attīstīt vienīgi kā sadarbību starp privātu uzņēmēju, pilsētu un sabiedrību.

Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija  plāno sadarboties ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju pie normatīvā regulējuma izstrādes, lai mazinātu nelegālo riepu importu.

Apbalvoti konkursa “Pilna doma” desmit uzvarētāji – Latvijas vidusskolēni, kas radījuši žurnālistikas darbus par kādu sabiedrībā aktuālu tēmu. Vidusskolēnu apbalvošana notika šodien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Francijas dzelzceļa darbinieki šodien sākuši kārtējo divu dienu streiku, protestējot pret valdības plānotajām reformām valstij piederošajā dzelzceļa kompānijā. Dzelzceļa darbinieki plāno streikot līdz 28.jūnijam, darbu apturot divās no piecām dienām ik nedēļu, ja vien prezidents Emanuels Makrons neatteiksies no plāniem reformēt dzelzceļa kompāniju.

Apsargu streika dēļ šodien Parīzē slēgts Eifeļa tornis, paziņojušas arodbiedrības un uzņēmums, kas apsaimnieko torni. Apsargi protestēja pret trīs savu kolēģu atcelšanu no amatiem pēc tam, kad viņi bija sūdzējušies par jauno darba grafiku, kura dēļ samazinātos viņu ienākumi. Eifeļa torni pagājušajā gadā apmeklēja vairāk nekā seši miljoni cilvēku, kas padara to par vienu no populārākajām tūristu apskates vietām pasaulē.

Francijas prezidents Emanuels Makrons šodien telefonsarunā aicinājis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu “intensificēt” sarunas par Sīrijas konflikta atrisināšanu. Makrons vakar paziņoja, ka viņam ir pierādījumi par Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīma ķīmisko ieroču pielietošanu. Sīrijas režīms un Krievija noraida apsūdzības, ka Damaska operācijā pret nemierniekiem Dumā būtu izmantojusi ķīmiskos ieročus.

Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas  eksperti paziņojuši, ka izmeklēšana par iespējamo ķīmisko uzbrukumu Sīrijā ilgs vairākas dienas un rezultāti tik drīz nav gaidāmi. Eksperti plāno savākt vides paraugus un asins paraugus, kā arī izjautāt lieciniekus.

Avots: LETA