Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-18-2

Valdības sēdē rīt, 17.aprīlī, plānots apstiprināt obligātā iepirkuma komponentes sistēmas atcelšanas darba grupas sastāvu. Plānots, ka darba grupu vadīs ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, bet viņa vietnieks būs Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis. Jāatgādina, ka valdošās koalīcijas partijas atbalsta ieceri par augsta līmeņa darba grupu, kurai līdz 1.augustam būtu jāizstrādā rīcības plāns OIK atcelšanai. Tikmēr koalīcija vienojusies par obligātās iepirkuma komponentes maksājumu samazināšanu, novirzot šim mērķim uzņēmuma “Latvenergo” virspeļņu, to pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

 

Kopš 1991./1992.mācību gada skolu skaits Latvijā ir samazinājies par piektdaļu, bet salīdzinājumā ar 1996./1997.mācību gadu, kad Latvijā reģistrēts lielākais skolu skaits, tas ir samazinājies pat par 30%, informē Izglītības un zinātnes ministrijā. Savukārt skolēnu skaita kritums norima 2013./2014.mācību gadā, sasniedzot 209 00 0 skolēnus, un turpmākos četrus gadus tas jau ir nedaudz palielinājies. Šajā mācību gadā Latvijā darbojas 780 skolas.

 

Nākamnedēļ Tallinā notiks Eiropas Savienības parlamentu vadītāju konference, kas būs saistīta ar pagājušā gada otrajā pusē aizvadīto Igaunijas prezidentūru un veltīta bloka nākotnes un drošības jautājumiem. Divu dienu konferenci 23.aprīlī atklās Igaunijas parlamenta spīkers Eiki Nestors.

 

Eiropas Savienības ārlietu ministri atbalsta ASV, Francijas un Lielbritānijas īstenoto raķešu triecienu Sīrijā, norādot, ka ES atbalsta visus centienus, lai novērstu ķīmisko uzbrukumu atkārtošanos. Ministri arī aicina atsākt sarunas par politisku risinājumu Sīrijas konfliktam. Tikmēr vairākas Eiropas valstis bažījas par agresīvu pretreakciju no Krievijas puses.

 

Koalīcija šodien atbalstīja “Vienotības” virzītos likuma grozījumus, kas cita starpā paredz noteikt, ka Rīgas vēsturiskajā centrā nojauktas vai nodedzinātas koka ēkas vietā ļauts celt tikai tāda paša apjoma koka būvi. Tāpat tiek rosināts noteikt, ja Rīgas vēsturiskā centra vai tā aizsardzības zonā nokalst, koks, zemes īpašniekam ir pienākums tā vietā stādīt jaunu.

 

Šonedēļ Vidzemē un Latgalē varētu sākties pavasara sējas darbi, kamēr sausākajos Kurzemes un Zemgales laukos tie jau notiek. Visvairāk ziemas periodā ir cietis rapsis, jo tam nepatīk ilgstošs mitrums. Eksperti norāda, ka ziemas kvieši, pēc lielajiem rudens plūdiem ir pārziemojuši. Jāatgādina, ka daļa ziemas rapša sējumu Latvijā ir gājuši bojā un būs jāpārsēj, bet graudaugu sējumi lielākoties ir pārziemojuši.

 

Avots:    LETA